Muzyka pod patronatem św. Antoniego. Młode talenty JDK rozgrzały jasielski rynek

Muzyka, emocje i odrobina pogodowej magii — tak wyglądał tegoroczny Jarmark Antoniański, który w miniony weekend (13 i 14 czerwca) zamienił jasielski rynek w tętniące życiem centrum świętowania. Podczas obchodów dnia patrona miasta — św. Antoniego z Padwy — nie zabrakło mocnego akcentu artystycznego, o który zadbali podopieczni Jasielskiego Domu Kultury.

To był wyjątkowo udany czas dla naszych młodych talentów, które zaznaczyły swoją obecność także w Konkursie Piosenki Religijnej „Radosny Chrześcijanin”, organizowanym przez Ojców Franciszkanów. Jury doceniło ich muzyczne przygotowanie i sceniczną dojrzałość. W kategorii klas I–III bezkonkurencyjna okazała się Lena Baran, zdobywając I miejsce za poruszające wykonanie piosenki o św. Faustynie. Na podium stanął także Andrzej Michalski, który wyśpiewał III miejsce utworem „Ojciec wszystkich nas” zespołu Małe TGD. W kategorii klas IV–V triumfowała Olivia Chochołek, zdobywając I miejsce za utwór „Jezus, najwyższe Imię”, a II miejsce wyśpiewała Milena Fortuna, prezentując „Jezu ufam Tobie” z repertuaru Promyczki Dobra.
Na scenie nie zabrakło również energii najmłodszych. Publiczność mogła zobaczyć dzieci z zespołu wokalno-ruchowego „Kolorowe Nutki”, prowadzonego przez instruktorki JDK — Alicję Szulc i Ewę Grzebień. Było kolorowo, radośnie i z ogromną dawką dziecięcej spontaniczności.
W dalszej części programu swoje umiejętności zaprezentowali soliści przygotowani przez Ewę Grzebień i Aleksandrę Cieślik, instruktorki śpiewu w JDK. Lena Sławniak oczarowała publiczność „Słowiczkiem”, Faustyna Witkowska rozbawiła piosenką „Kot pełen psot”, a Mieszko Hendzel zabrał słuchaczy w muzyczną podróż utworem „Najpiękniejsza z planet”. „Wakacyjną sambą” Andrzej Michalski nawiązał do zbliżającego się wielkimi krokami letniego wypoczynku, a Daria Szafarz stworzyła bardziej nastrojową aurę utworem „Deszcz”. Finał należał do duetu Amelia Ignarska i Olivia Chochołek, których wykonanie „Sercem patrz” spotkało się z wyjątkowo ciepłym przyjęciem.
Choć aura próbowała momentami pokrzyżować plany organizatorom, scena Jarmarku Antoniańskiego ani na chwilę nie straciła swojego blasku. Jak żartowali uczestnicy — kiedy na scenie pojawiali się wokaliści JDK, chmury grzecznie się rozstępowały, a słońce wracało na rynek. I trudno się temu dziwić — taka muzyka naprawdę potrafi rozjaśnić dzień.

JDK

Fot. Katarzyna Korona

Zaśpiewali dla Boga i Ojczyzny. Wielki sukces młodych talentów JDK

Kiedy na jednej scenie spotykają się: patriotyzm, wiara i muzyka to może powstać tylko jedno – niezwykła opowieść o emocjach, pamięci i tradycji. Tak też było 13 czerwca br. w sanockim Klubie Górnika, gdzie odbyła się 21. edycja Festiwalu Piosenki Patriotycznej i Religijnej im. ks. Tomasza Grzywny „Śpiewajmy Bogu i Ojczyźnie”.

To wydarzenie od lat gromadzi młode talenty, dla których śpiew jest czymś więcej niż tylko pasją — jest opowieścią i sposobem wyrażania tego, co ważne. Organizatorem festiwalu była Parafia Przemienienia Pańskiego w Sanoku, a konkursowa scena otworzyła się dla solistów i zespołów w kilku kategoriach wiekowych. Na tej muzycznej mapie mocno zaznaczył swoją obecność Jasielski Dom Kultury, którego reprezentanci pokazali talent, klasę, charakter i sceniczne serce.
W kategorii klas 4–6 wystąpiła Julia Brzeżańska, która zachwyciła jury interpretacjami utworów „Widziałam ja orła na niebie” oraz „Pasję miłości”. Jej dojrzałość sceniczna i wrażliwość zaowocowały III miejscem. W kategorii klas 7–8 na scenie zaśpiewał Hubert Piękoś. Jego wykonania „Modlitwy do Bogurodzicy” oraz pieśni „Aniele mych pradziadów” zabrzmiały z ogromną siłą i emocjami, co przyniosło mu II miejsce. Prawdziwy triumf należał jednak do Kingi Krygowskiej, która w kategorii szkół średnich sięgnęła po najwyższe laury. Jej interpretacje utworów „Z wolna słowom odbieram blask” oraz „Warszawo ma” poruszyły komisję konkursową i zapewniły I miejsce.
Za każdym z tych sukcesów stoi nie tylko talent, ale i ogrom pracy. Młodych artystów do konkursu przygotowała trenerka wokalna Ewa Grzebień, która po raz kolejny udowodniła, że potrafi wydobywać z młodych głosów to, co najpiękniejsze.

JDK

Fot. archium prywatne

JDK z sukcesami na festiwalu „Korzenie i skrzydła”

14 czerwca br. Frysztak na kilka godzin zamienił się w prawdziwe serce pogórzańskiej tradycji. Wszystko za sprawą Międzypokoleniowego Festiwalu Tradycji Pogórza im. Stefana Kłosowicza „Korzenie i skrzydła”, który połączył pokolenia, dźwięki, taniec i to, co w lokalnej kulturze najcenniejsze – autentyczność.

Na scenie zabrzmiały pieśni i przytupywały rytmy ludowych tańców w wykonaniu zespołów: Mały Frysztak, Małe Pogórze, Zaborowiacy, Hyżniacy, Mali Jaślanie, Chmielnickie Kłosy, Ziemia Przeworska oraz Kalina. Klimatu dopełniły zespoły śpiewacze: Gogołowianie i Twierdzanie, udowadniając, że tradycja wciąż ma moc poruszania serc. Wśród festiwalowych emocji szczególnie mocno wybrzmiał jasielski akcent. Na scenie pojawili się laureaci I Ogólnopolskiego Konkursu Piosenki Ludowej „Śpiwom jo se, śpiwom”, a wśród nich dwoje solistów Jasielskiego Domu Kultury: Faustyna Witkowska i Andrzej Michalski, przygotowani przez Aleksandrę Cieślik, instruktorkę śpiewu JDK. To był moment, w którym JDK naprawdę rozwinął skrzydła – Faustyna, zdobywczyni I nagrody, oczarowała publiczność pełnym wdzięku wykonaniem pieśni „Gąseczki chodziły”, pokazując, że ludowa nuta potrafi brzmieć świeżo, lekko i z ogromnym wyczuciem. Z kolei Andrzej, laureat III nagrody, sięgnął po lokalne muzyczne korzenie, prezentując jasielski wariant pieśni „Lipka”, wyjątkowy utwór, który w okolicach Jasła pełnił niegdyś rolę kolędy śpiewanej pannom.
Publiczność przyjęła ich występy z wielkim entuzjazmem, a młodzi wokaliści JDK po raz kolejny udowodnili, że tradycja nie jest zamknięta w muzealnych gablotach – żyje, oddycha i świetnie odnajduje się w młodych głosach.
Festiwal zakończyła wspólna zabawa, w której Faustyna i Andrzej wraz z dziecięcymi zespołami i pozostałymi laureatami konkursu, porwali się do regionalnego tańca „Dziadunio”.

ac

Fot. Przemysław Michalski

Jasielska Scena Młodych – Protokół

Serdecznie gratulujemy uczestnikom tegorocznej edycji Jasielskiej Sceny Młodych. Do zobaczenia na Dniach Jasła!

Poniżej załączamy protokół z posiedzenia komisji.

75 tys. euro dofinansowania dla Miasta Jasła na realizację projektu promującego dorobek kulturowy polsko-słowackiego pogranicza

„Nasze Pogranicze – kulturowa tożsamość Jasła i Vranova nad Topl’ou” to projekt, którego głównym celem jest wykorzystanie potencjału dziedzictwa kulturowego miast partnerskich oraz prezentacja dorobku artystycznego i kulturowego ich mieszkańców. Miasto Jasło, na jego realizację pozyskało ok. 75 tys. euro dofinansowania ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego.

Przedsięwzięcie jest realizowane w partnerstwie z Miejskim Domem Kultury we Vranovie nad Topl’ou, Muzeum Regionalnym w Jaśle oraz Jasielskim Domem Kultury. Projekt ma wymiar ponadregionalny. Jego realizacja pozwoli na zwiększenie aktywności lokalnych rękodzielników, artystów i muzyków, a tym samym włączenie ich do uczestnictwa w życiu kulturalnym, budowaniu relacji i współpracy pomiędzy miastami partnerskimi i partnerami projektu.

Projekt przewiduje realizację szeregu działań o charakterze kulturalnym, w tym m.in.:

  • wykonanie tablicy na terenie winnicy miejskiej w Jaśle, na której zostaną przedstawione, widoczne z Jasła polskie i słowackie szczyty Tatr oraz krótki opis miast partnerskich i terenu pogranicza,
  • opracowanie mapy turystycznej z opisem atrakcji turystycznych Jasła, Vranova nad Toplo’u oraz polsko-słowackiego pogranicza,
  • organizację jarmarku, w którego programie znajdą się m.in.: kiermasz rękodzieła i smaków regionalnych oraz występy zespołów folklorystycznych z Polski i Słowacji,
  • organizację miasteczka artystycznego, a w tym: polsko-słowackich warsztatów kreatywnych dla dzieci i młodzieży; występów muzycznych w wykonaniu zespołów, kapel i grup tanecznych folklorystycznych z Polski i Słowacji; wystawy rękodzieła pogranicza z udziałem rękodzielników z Polski i Słowacji; wystawy opisującej dziedzictwo kulturowe Jasła i Vranova nad Topl’ou oraz panelu dyskusyjnego z udziałem malarzy z Polski i Słowacji,
  • organizację plenerów malarskich w Jaśle i Vranovie nad Topl’ou z udziałem malarzy z Polski i Słowacji,
  • organizację wernisażu i wystawy prac z pleneru połączonego z konferencją podsumowującą projekt we Vranovie nad Topl’ou.

Całkowita wartość projektu: 93 924,60 euro.
Dofinansowanie: 75 139,67 euro.

Projekt jest realizowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Funduszu Małych Projektów programu Interreg Polska – Słowacja 2021-2027.

Projekt realizowany jest z pełnym poszanowaniem zasad horyzontalnych Unii Europejskiej, w tym praw podstawowych określonych w Karcie praw podstawowych UE. Zapewniamy równość szans, brak dyskryminacji oraz równy dostęp do uczestnictwa w zadaniach dla wszystkich uczestników – niezależnie od płci, wieku, koloru skóry, niepełnosprawności, pochodzenia czy przekonań. Działania prowadzone są w sposób dostępny, inkluzywny i oparty na wolności twórczej. Projekt uwzględnia również zasadę równości płci oraz zrównoważonego rozwoju, nie powodując negatywnego wpływu na środowisko naturalne.

Jodłowa – odkrywanie piękna Pogórza Ciężkowickiego i Pasma Brzanki

uczestnicy wycieczki rowerowej na tle pagórków

Sobotni poranek, 6 czerwca  przywitał uczestników kolejnej wyprawy rowerowej – organizowanej przez Klub Kulturalno-Turystyczny JDK oraz jasielski oddział PTTK – idealną pogodą do aktywnego spędzenia czasu. Tym razem celem podróży była Jodłowa – malownicza miejscowość położona na pograniczu Podkarpacia i Małopolski, gdzie łagodne wzgórza Pogórza Ciężkowickiego spotykają się z urokliwymi terenami Pasma Brzanki.

Grupa trzynastu rowerzystów pod przewodnictwem Tadeusza Wójcika i Andrzeja Nitki, wyruszyła w trasę przez okolice Jareniówki, Jabłonicy i Czermnej aż do Wisowej – przysiółka Jodłowej. Już od pierwszych kilometrów było wiadomo, że nie będzie to zwykła przejażdżka. Pofałdowany teren wymagał wysiłku, a kolejne podjazdy skutecznie sprawdzały kondycję uczestników. Ale warto było – trud został nagrodzony zdobyciem wzgórza Wisowej, na którym znajduje się imponująca wieża widokowa.
Ostatni etap prowadzący na szczyt wymagał od rowerzystów sporo samozaparcia, jednak satysfakcja z pokonania własnych słabości wynagrodziła ich wysiłek. Część wycieczkowiczów  od razu ruszyła na podbój trzydziestometrowej konstrukcji, pokonując sto stopni prowadzących na taras widokowy; inni wybrali chwilę wytchnienia pod wiatą, odzyskując siły przy posiłku i rozmowach.

Z wieży rozciągał się niezwykły widok na falujące wzgórza Pogórza Ciężkowickiego, Beskid Niski oraz okoliczne miejscowości. Choć tego dnia przejrzystość powietrza nie pozwoliła dostrzec odległych Tatr, krajobraz i tak zrobił na rowerzystach ogromne wrażenie.

Po emocjach związanych ze zdobyciem wieży przyszedł czas na chwilę relaksu. Tradycyjne pieczenie kiełbasek, wspólne rozmowy i śmiech w otoczeniu przyrody stworzyły atmosferę, która od lat towarzyszy rowerowym wyprawom organizowanym przez JDK i PTTK.

Kolejnym punktem programu była wizyta w pracowni rzeźbiarskiej Stanisława Błaszczyka – cenionego twórcy ludowego z Jodłowej. Artysta z pasją opowiadał o swojej pracy, prezentując wyjątkowe rzeźby wykonane w drewnie. Spotkanie nie tylko było okazją do poznania lokalnej sztuki, ale również do rozmowy z człowiekiem, który od lat pielęgnuje tradycje regionu. Przed powrotem do Jasła, cykliści zatrzymali się jeszcze przy zabytkowym kościele pw. św. Stanisława Biskupa i Męczennika z XVII wieku – jednym z najcenniejszych zabytków Jodłowej i prawdziwej dumie miejscowej społeczności.

Na zakończenie nie zabrakło również słodkich przyjemności – lody i lokalne smakołyki w jednej z jodłowskich restauracji stały się idealnym zwieńczeniem dnia pełnego wrażeń.

Do domów turyści wracali zmęczeni, ale szczęśliwi – bogatsi o nowe doświadczenia, piękne widoki i kolejne wspomnienia zapisane na trasach Pogórza. A ponieważ apetyt rośnie w miarę …”jeżdżenia”, już teraz z niecierpliwością wypatrują następnej wspólnej wyprawy.

er

fot. Anna Bulsiewicz

Jam session vol. 11

Wszystkich Miłośników jazzu zapraszamy na kolejną odsłonę cyklu Jam Session w Bunkrze JDK już 12 czerwca (piątek) o godz. 19:00!

Tym razem scena należeć będzie do The Jazz Friends Sextet, czyli dobrze znanego już zespołu znakomitych muzyków, którzy zabiorą publiczność w świat pełen swingujących rytmów, nastrojowych melodii i spontanicznego jazzu. Jeśli nie mieliście okazji uczestniczyć w poprzedniej edycji, tym bardziej warto zarezerwować sobie ten wieczór. A ci, którzy byli z nami ostatnio, doskonale wiedzą, że atmosfery takich spotkań nie da się zastąpić niczym innym!

__________________
Wstęp – 10 zł. Bilety można zakupić w sekretariacie JDK lub tutaj.

Jarmark Antoniański na jasielskim rynku

Jarmark Antoniański na jasielskim rynku – zakosztuj w smakach regionalnych i poznaj kulturę polsko-słowackiego pogranicza

Już tylko tydzień dzieli nas od kolejnej edycji Jarmarku Antoniańskiego. Wydarzenie, tradycyjnie będzie towarzyszyć obchodom dnia patrona Jasła – św. Antoniego. Na mieszkańców Jasła, którzy 13 i 14 czerwca postanowią odwiedzić jasielski rynek czekać będzie mnóstwo atrakcji. W programie imprezy nie zabraknie występów artystycznych, degustacji potraw kuchni regionalnej przygotowanych przez KGW, stoisk z rękodziełem artystycznym, czy też animacji i zabaw dla dzieci. 

Jarmark Antoniański, tak jak w ubiegłym roku, zainauguruje obchody święta naszego miasta, których kulminacyjnym punktem będą Dni Jasła 2026 (20 i 21 czerwca br.). Pierwszy dzień tegorocznego jarmarku upłynie pod znakiem smaków regionalnych. 

Polska Smakuje

W sobotę, na płycie jasielskiego rynku, drugi rok z rzędu, gościć będziemy uczestników pierwszego etapu ogólnopolskiego konkursu kulinarnego “Polska Smakuje”. Ideą konkursu, którego współorganizatorem jest rzeszowski oddział Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa jest promocja kuchni regionalnej oraz integracja środowisk lokalnych. W sobotnie popołudnie drużyny KGW z regionu, a konkretnie czterech powiatów w województwie podkarpackim zaprezentują swoje potrawy przed komisją konkursową, a najlepiej ocenione zespoły awansują do półfinałów wojewódzkich. Konkurs, dla wszystkich gości jarmarku, będzie doskonałą okazją do zakosztowania w potrawach kuchni regionalnej i poznania tradycji kulinarnych Podkarpacia.

Choć pierwszego dnia Jarmarku Antoniańskiego, w centrum uwagi znajdą gospodynie, to w programie wydarzenia nie zabraknie wielu innych atrakcji. Już o godz. 13. na scenie wystąpią laureaci konkursu wokalnego zorganizowanego przez parafię pw. Świętego Antoniego w Jaśle. W części artystycznej wydarzenia znalazły się również: występ zespołu dziecięcego “Kolorowe Nutki” i solistów Jasielskiego Domu Kultury, występ Zespołu Pieśni i Tańca “Jaślanie” oraz “Mali Jaślanie” oraz koncert Miejskiej Orkiestry Dętej z udziałem Klaudii Małek.

Bractwo Pogranicza

Drugi dzień jarmarku upłynie pod znakiem wzmacniania polsko-słowackich relacji, w szczególności w wymiarze kulturowym. Polscy i słowaccy artyści ludowi  zaprezentują barwne i różnorodne wytwory kultury polsko-słowackiego pogranicza. W niedzielne popołudnie będzie można przekonać się, że dorobek kulturowy regionów przygranicznych zawiera wiele wspólnych elementów, charakterystycznych zarówno dla kultury i sztuki ludowej Podkarpacia, jak też obszaru położonego po stronie słowackiej.

Na scenie wystąpią zespoły i kapele ludowe ze słowacji i Polski: Kapela Ludowa „Trzcinicoki”, Zespół Pieśni i Tańca KŇAHINKA, Zespół Folklorystyczny BANČAN, Zespół Pieśni i Tańca „Jaślanie” oraz „Mali Jaślanie”. Zwieńczeniem pełnego muzycznych wrażeń wieczoru będzie koncert zespołu “Tapczany”.

Wśród dodatkowych atrakcji, zarówno pierwszego, jak też drugiego dnia imprezy, nie zabraknie animacji dla dzieci, przygotowanych m.in. przez Świetlicę Radosna Przystań, Miasto Jasło i miejskie instytucje kultury oraz dmuchańców. Muzeum Regionalne w Jaśle przygotowało stoisko, na którym będzie można wybić okolicznościową monetę – „Grosz św. Antoniego”. Na jasielskim rynku pojawią się również stoiska Wydawnictwa Franciszkańskiego i Fundacji Brat Słońce.

Drugi dzień Jarmarku Antoniańskiego jest organizowany w ramach projektu „Nasze Pogranicze – kulturowa tożsamość Jasła i Vranova nad Topl’ou”, realizowanego ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Funduszu Małych Projektów programu Interreg Polska – Słowacja 2021-2027.

Zapraszamy do wspólnego świętowania!

Urząd Miasta Jasła

Jodłowa i jej sekretne uroki. Wyprawa rowerowa

Klub Kulturalno-Turystyczny JDK oraz PTTK Oddział w Jaśle zapraszają na drugą w tym sezonie wyprawę rowerową, która poprowadzi przez jedne z najbardziej malowniczych zakątków południowo-wschodniej Polski. Tym razem cykliści wyruszą w kierunku krainy łagodnych wzgórz, lasów i punktów widokowych – do Jodłowej i okolic Pogórza Ciężkowickiego. Wyjazd został zaplanowany na 6 czerwca (sobota) o godz. 9.00. Koszt udziału wynosi 20 zł.

Trasa o długości około 60 km poprowadzi z Jasła przez Jareniówkę, Jabłonicę i Czermną, aż do Wisowej i Jodłowej. Już na początku wyprawy rowerzyści zatrzymają się przy wyjątkowej atrakcji – platformie widokowej w Wisowej. Stalowo-drewniana wieża o wysokości ponad 30 metrów, której forma nawiązuje do jodły – symbolu gminy, oferuje rozległą panoramę Pasma Brzanki, Beskidu Niskiego, a przy dobrej pogodzie nawet i Tatr.

Program wycieczki przewiduje także zwiedzanie Jodłowej, miejscowości położonej w otoczeniu wzgórz sięgających 410 m n.p.m., częściowo objętych ochroną w ramach Obszaru Chronionego Krajobrazu Pogórza Ciężkowickiego. Uczestnicy zobaczą m.in. wyjątkowy Kościół św. Stanisława Biskupa i Męczennika w Jodłowej – drewnianą, barokową świątynię z XVII wieku, zachwycającą historycznym wnętrzem i atmosferą.
Nie zabraknie również spotkania ze sztuką – wizyta w pracowni rzeźbiarskiej Stanisława Błaszczyka pozwoli zajrzeć w świat lokalnej twórczości i tradycji rękodzieła.

Wyprawa tradycyjnie zakończy się pieczeniem kiełbasek przy ognisku, co pozwoli na integrację i odpoczynek na łonie natury, przed powrotem do Jasła.

Informacje organizacyjne:
Wyjazd odbędzie się 6 czerwca (sobota) o godz. 9:00 sprzed budynku Jasielskiego Domu Kultury. Zapisy wraz z wpłatą przyjmowane są w siedzibie PTTK Oddział w Jaśle (ul. Floriańska 15, poniedziałek – czwartek, w godzinach od 9.00–17.00 oraz w piątek od 8.00–16.00).

Liczba miejsc jest ograniczona. Obowiązuje strój turystyczny oraz kask ochronny. Organizatorzy zastrzegają możliwość odwołania wyjazdu z przyczyn od nich niezależnych.

Szczegółowe informacje dostępne są w Jasielskim Domu Kultury pod numerem 514 284 625.

 er

Twarzą w twarz z samym sobą. Wystawa Tomasza Tajaka w Galerii JDK

Dokąd wszyscy biegniemy? To pytanie stawia Tomasz Tajak, artysta którego najnowszą wystawę będzie można oglądać w Galerii Jasielskiego Domu Kultury. Wernisaż ekspozycji zatytułowanej „Klaser osobliwości” odbędzie się 10 czerwca 2026 r. o godz. 18.00.

Prezentowane prace tworzą swoisty katalog ludzkich postaw, emocji i zachowań. Na obrazach pojawiają się bohaterowie uchwyceni w różnych momentach życia: krzykacze, marzyciele, myśliciele, buntownicy, przegrani i zwyczajni obserwatorzy codzienności. Każda z przedstawionych historii może stać się punktem wyjścia do refleksji nad własnymi doświadczeniami, wspomnieniami i emocjami.

Wystawa zaprasza widzów do uważnego przyjrzenia się światu oraz samym sobie. To artystyczna podróż przez różne miejsca, czasy i stany ludzkiej psychiki, w której nie brakuje zarówno humoru, jak i niepokoju. Autor prowokuje do zadawania pytań, konfrontacji z własnymi lękami i poszukiwania odpowiedzi ukrytych pomiędzy obrazami.

Urodzony w 1988 roku Gorlicach malarz, jest absolwentem Liceum Plastycznego im. Tadeusza Brzozowskiego w Krośnie, Wydziału Aktorstwa w Krakowskich Szkołach Artystycznych oraz kierunku edukacja artystyczna w zakresie sztuk plastycznych na Wydziale Sztuki Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie. Zajmuje się malarstwem, rzeźbą, instalacją sakralną oraz animacją kultury. Od 2017 roku Tajak związany jest z Gorlickim Centrum Kultury, gdzie prowadzi grupy teatralne i pracownię malarską. Jego prace prezentowane były na wystawach indywidualnych i zbiorowych w kraju i za granicą.

Wystawa „Klaser osobliwości” będzie dostępna dla zwiedzających do 12 lipca 2026 r.

JDK