KK-T JDK zaprasza na wycieczkę do olejarni

Rodzinna Manufaktura Olejów Roślinnych „Dolina Iwełki” w Nienaszowie (pow. jasielski) będzie główną atrakcją wyprawy rowerowej, na którą w sobotę, 30 września br. zaprasza Klub Kulturalno-Turystyczny Jasielskiego Domu Kultury.

Około 45-kilometrowa trasa prowadzić będzie z Jasła przez Dębowiec, Osiek Jasielski, Gorzyce i Toki do Nienaszowa, a stamtąd przez Nowy Żmigród z powrotem do Jasła.

Nienaszów, do którego zmierzać będą rowerzyści leży w Beskidzie Niskim. Na południe od wsi płynie Iwełka, (prawobrzeżny dopływ Wisłoki) na północnym wschodzie widoczna jest Wielka Góra zwana też Działem (378 m n.p.m.), a za nią znajduje się masyw stanowiący południową krawędź Pogórza Jasielskiego.

W tym spokojnym zakątku rodzina Pochwałów założyła olejarnię. W manufakturze, która przyjęła nazwę od przepływającej opodal rzeki, wytłaczane są na zimno naturalne oleje roślinne.

Specjalnie dla osób uprawiających turystykę rowerową, które chciałyby poznać cykl technologiczny olejarni oraz prozdrowotne właściwości wytwarzanych w niej olei, KK-T JDK przygotował tę wycieczkę.

Oprócz zwiedzania, program przewiduje tradycyjnie ognisko z pieczeniem kiełbasek (prowiant własny).

Termin wycieczki: 30 września br. (sobota), wyjazd godz. 9.00, sprzed JDK.

Koszt: 15 zł.

Zgłoszenia i wpłaty: w JDK.

Informacje: tel. 514 284 625.

Uwaga: jak zawsze obowiązuje kask ochronny i ubiór turystyczny odpowiedni na zmienne warunki pogodowe.

Organizator zastrzega sobie prawo do odwołania wycieczki z przyczyn od niego niezależnych.

Partnerem motoryzacyjnym wydarzenia jest Toyota Jasło.

er

Legenda światowego himalaizmu w JDK – spotkanie z Krzysztofem Wielickim

Jasielski Dom Kultury zaprasza w piątek, 6 października br. o godz. 17.00 na spotkanie z Krzysztofem Wielickim, jednym z najsłynniejszych polskich taterników, alpinistów i himalaistów. Spotkanie odbędzie się w ramach Studni Kulturalnej JDK. Bilety są już do nabycia w sekretariacie JDK oraz online. KUP BILET

125. Studnia Kulturalna JDK będzie wspaniałą okazją do osobistego poznania Krzysztofa Wielickiego, himalaisty o międzynarodowej sławie, niezwykłego człowieka, który chętnie dzieli się swoim bogatym doświadczeniem życiowym. Bohater spotkania opowie o swoich górskich wyprawach, znaczeniu przyjaźni, emocjach, niebezpieczeństwach, ekstremalnych wyzwaniach i trudnych wyborach, o przekraczaniu granic i łamaniu barier, o niebywałych sukcesach i cenie, jaką się za nie płaci… Podzieli się też refleksjami, które mu się nasuwają, gdy po latach, już z dystansu, patrzy na swoje barwne, pełne przygód życie. Jak zwykle będzie też czas na pytania od publiczności oraz podpisywanie książek.

Krzysztof Wielicki, należący do grona najwybitniejszych wspinaczy w historii himalaizmu, urodził się w 1950 r. w Szklarce Przygodzickiej (woj. wielkopolskie). Pierwsze wspinaczkowe doświadczenia zdobywał mając 20 lat, jako student Politechniki Wrocławskiej. Pasja, która wtedy zaczęła się w nim rozwijać, poprowadziła go do kolejnych zwycięstw nad samym sobą, ludzkimi ograniczeniami i siłami przyrody. W środowisku ludzi gór jest znany z tego, że był piątą osobą, która zdobyła Koronę Himalajów i Karakorum; na Mount Everest, Kanczendzongę i Lhotse wszedł zimą jako pierwszy; nowe drogi wyznaczył podczas samotnej wspinaczki na Shisha Pangmę oraz Dhaulagiri; samotnie zdobył Gasherbrum II i Nanga Parbat.

W roku 2018 otrzymał Nagrodę Księżnej Asturii w dziedzinie sportu, a rok później Złoty Czekan za całokształt osiągnięć górskich. Był kierownikiem wielu wypraw, w tym ekspedycji na Broad Peak w marcu 2013 r. Należy do The Explorer Club; jest autorem bądź współautorem kilku książek: „Krzysztof Wielicki – mój wybór. Wywiad – rzeka” (dwa tomy), „Jeden dzień z życia”, „Korona Himalajów 14 x 8000”, „Rozmowy o Evereście”, „Solo. Moje samotne wspinaczki” oraz „Krzysztof Wielicki. Piekło mnie nie chciało”. Niektóre z nich można będzie nabyć podczas spotkania.

Termin spotkania: 6 października 2023 r. (piątek), godz. 17.00.

Miejsce spotkania: sala widowiskowa Jasielskiego Domu Kultury.

Bilety: 20 zł; do nabycia w sekretariacie JDK lub online.

er

KK-T JDK i PTTK zapraszają na krańce Beskidów

7 października br. (sobota), Klub Kulturalno-Turystyczny Jasielskiego Domu Kultury i Polskie Towarzystwo Turystyczno Krajoznawcze Oddział w Jaśle, zapraszają na zorganizowaną wspólnie wycieczkę w Beskid Orawsko-Podhalański, leżący na krańcach rozległego Beskidu Żywieckiego.

Region ten, tylko przez nielicznych znany i odwiedzany jest bardzo ciekawy i urokliwy. Jest to obszar spektakularny pod względem geograficznym, topograficznym i historycznym. Grzbiet Pasma Orawsko-Podhalańskiego, którym przez stulecia biegła granica polsko-węgierska, jest częścią Wielkiego Europejskiego Działu Wodnego rozdziela zlewiska Morza Bałtyckiego i Czarnego.

Trasa wędrówki mniej wymagająca, atrakcyjna widokowo, około 14-kilometrowa (czas przejścia ok. 4,5 godziny) prowadzić będzie długim, łagodnym pasmem niewysokich wzniesień. Na szlaku biegnącym częściowo przez lasy, częściowo otwartymi przestrzeniami, z których można podziwiać Babią Górę i Tatry, znajdują się kolejno: Przełęcz Spytkowicka (709 m n.p.m.), Leszczak (864 m n.p.m.), Żeleźnica (912 m n.p.m.) oraz Bielanka Górna (691 m n.p.m.).

Przełęcz Spytkowicka (709 m n.p.m.) – przełącz, której nazwa pochodzi od miejscowości Spytkowice, zwana również Przełęczą Bory Orawskie (w gwarze podhalańskiej i orawskiej słowo bory oznacza tereny podmokłe i torfowiska) lub Przełęczą Beskid. Od wieków prowadził tędy ważny trakt handlowy i dyplomatyczny, zwany Polską Drogą, a łączący Polskę z Węgrami. Przewożono nim na Węgry m.in. sól z Wieliczki i ołów z Olkusza, a do Polski węgierską miedź. Nad przełęczą do 1918 r. stał budynek węgierskiej straży celnej i karczma.

Leszczak (864 m n.p.m.) – szczyt w Beskidzie Orawsko-Podhalańskim. Jego południowo-zachodnie stoki opadają do doliny potoku Orawka w miejscowości Harkabuz (zlewisko Morza Czarnego). Z przeciwnej strony płyną dwa potoki: Kosiczne oraz bezimienny (zlewisko Bałtyku). Potoki te rozdziela boczny grzbiet, którym prowadzi Droga Solidarności łącząca Rabę Wyżną z Harkabuzem. Droga Solidarności to trakt założony dla uczczenia pamięci kurierów z czasów II wojny światowej oraz szlaków papieskich Jana Pawła II.

Żeleźnica (912 m n.p.m.) – zalesiony szczyt wznoszący się ponad miejscowościami Bielanka, Bukowina Osiedle, Odrowąż i Pieniążkowce. W lesie można jeszcze odszukać pozostałości okopów z czasów I wojny światowej. W czasie II wojny światowej przez Żeleźnicę biegła granica między Generalną Gubernią a Republiką Słowacką. Na zboczach góry zachował się kopiec graniczny z okresu Generalnej Guberni, w pobliżu którego w 2022 roku odsłonięto kamienny obelisk upamiętniający szlak kurierski „Szkoła” z czasów okupacji niemieckiej. Legendy mówią o zbójeckich skarbach ukrytych gdzieś na zboczach Żeleźnicy.

Termin wyjazdu: 7 październik br. (sobota), godz. 5.00, sprzed budynku JDK; powrót około godz. 21.00.

Koszt wyjazdu: 160 zł, członkowie PTTK, posiadacze Karty Dużej Rodziny oraz Zasłużeni Honorowi Dawcy Krwi – 150 zł.

Zgłoszenia i wpłaty przyjmuje PTTK Oddział w Jaśle, ul. Floriańska 15: od poniedziałku do piątku w godz. 9.00 – 17.00.

Dzieci i młodzież do lat 18 mogą uczestniczyć w wycieczce wyłącznie pod opieką osoby dorosłej.

Informacja w JDK: tel. 514 284 625.

Uwaga, obowiązuje ubiór turystyczny odpowiedni na zmienne warunki atmosferyczne.

Organizator zastrzega sobie prawo zmiany trasy wycieczki oraz odwołania wyjazdu z przyczyn od niego niezależnych.

er

KK-T JDK zaprasza na rowerową wycieczkę do Folusza

Kolejna jesienna wyprawa rowerowa, zorganizowana przez Klub Kulturalno-Turystyczny Jasielskiego Domu Kultury powiedzie w zaciszny zakątek magurskich lasów Beskidu Niskiego. Wycieczka odbędzie się w niedzielę, 8 października br.

Celem będzie wieś Folusz (pow. jasielski, gm. Dębowiec), położona nad potokiem Kłopotnica, u podnóża pasma Magury Wątkowskiej, która stanowi bramę turystyczną do Magurskiego Parku Narodowego. W tym malowniczym terenie rowerzyści przejdą około 4-kilometrową leśną ścieżką edukacyjno-przyrodniczą, łączącą dwa ciekawe obiekty geologiczne MPN: Wodospad Magurski i Wychodnię Skalną „Diabli Kamień”.

Cała trasa wycieczki: do Folusza przez Łazy Dębowieckie, Duląbkę, Cieklin, Wolę Cieklińską i z powrotem, liczy około 45 km.

Wodospad Magurski to około 7-metrowy próg skalny, jeden z najokazalszych i najefektowniejszych wodospadów w Beskidzie Niskim.

„Diabli Kamień” jest monumentalną wychodnią skalną zbudowaną z gruboziarnistego piaskowca magurskiego. Tworzy ją sześć bloków skalnych o wysokości do 15 m, oddzielonych od siebie szerokimi szczelinami.

Program przewiduje ognisko z pieczeniem kiełbasek (prowiant własny).

***

Termin wyjazdu: 8 października b.r.( niedziela), godz. 9.00, sprzed budynku JDK.

Koszt wyjazdu: 15 zł.

Zgłoszenia i wpłaty: w JDK.

Informacje w JDK: tel. 514 284 625.

Uwaga: jak zwykle obowiązuje kask ochronny i ubiór turystyczny odpowiedni na zmienne warunki pogodowe.

Organizator zastrzega sobie prawo do odwołania wycieczki z przyczyn od niego niezależnych.

er

XV Jesienne Spotkania z Teatrem

Drodzy Państwo!

Zapraszamy na 15 – te, pełne nostalgii, radości ale i wzruszeń Jesienne Spotkania z Teatrem w Jasielskim Domu Kultury. Jak co roku przygotowaliśmy ofertę skierowaną do wszystkich miłośników tej formy sztuki i mamy nadzieję, że tegoroczna edycja także spotka się z Państwa uznaniem.

Pani Pylińska i sekret Chopina. 10 października br. godz. 18.00

Hit ubiegłego sezonu, którego bohaterem jest Fryderyk Chopin i jego muzyka. Piękno muzyki znakomitego kompozytora, uroda kostiumów, postaci i scenografii oraz brawurowa gra aktorów sprawiają, że spektakl otwiera publiczność na nowe przestrzenie i wartości.

Spektakl dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

Apetyt na czereśnie. 13 października br. godz. 18.00, KUP BILET

Musical na podstawie tekstów Agnieszki Osieckiej. Drugie po „Niech no tylko zakwitną jabłonie” widowisko teatralne tej znakomitej poetki, autorki tekstów do setek przebojów. Ona i on siedzą na peronie dworca kolejowego. Są po rozwodzie. Czekają na pociąg i na nowy rozdział w życiu. Rozmawiają dokonując swoistego bilansu życiowego. A w to wszystko wplecione są piękne piosenki Osieckiej.

Komedia z dreszczykiem. 22 października br. godz. 18.00 KUP BILET

Ten spektakl doskonale łączy w sobie humor i napięcie. Posiada wszelkie cechy, które tak lubią odbiorcy. Jest w nim zdrada, zbrodnia, duch, tajemnicze zaginięcie i zagadki kryminalne, które próbuje rozwikłać inspektor policji.

Misery. 14 listopada br. godz. 18.00, KUP BILET

Twórczość Stephena Kinga przeżywa w ostatnich latach renesans. Wystarczy wspomnieć ponowna ekranizację thrillera „To”. Pamiętamy również także oskarową kreację Kathy Bates w ekranizacji filmowej Misery. Przedstawienie przygotowane przez Teatr Kwadrat, to zupełnie nowa jakość i świeże spojrzenie na temat. Jego nastrój, świetne kreacje aktorskie powodują, że widz śledzi go w napięciu od pierwszej do ostatniej minuty.

Przekręt (nie)doskonały. 19 listopada br. godz. 18.00

To smakowity kąsek dla wielbicieli komedii. Splot zaskakujących zdarzeń zachwyca humorem i dowcipem. Poszukiwanie sposobów na zwiększenie zysków może prowadzić do zaskakujących zdarzeń, a wszystko za sprawą pewnej tajemniczej Panny Fint.

Co w kinie. 22 listopada br. godz. 18.00, KUP BILET

Joanny Kołaczkowskiej i grupy Improłajzers nikomu przedstawiać nie trzeba. Spektakl jakiego do tej pory nie było na Jesiennych Spotkaniach z Teatrem w JDK. Komediowe show, na które składają się tworzone na żywo scenki, gra oparta na sugestiach widowni, która wchodząc w interakcję z artystami współtworzy niepowtarzalne widowisko.

Szczegółowe informacje, sprzedaż i rezerwacja biletów w sekretariacie JDK, tel. 13 44 35 150 oraz na stronie: https://jdk.systembiletowy.pl/system_portal.php

pch

KKD Panoptikum: 12 października

Obraz zawiera tekst: Kulturalny Klub Dyskusyjny Panoptikum. Zaprasza do JDK. Literatura, Komiks, Film, Filozofia, Muzyka.

Kolejne spotkanie KKD Panoptikum odbędzie się 12 października o godzinie 18.00 w Kinie JDK „Syrena”.

Historia i kultura: Hanna Wadas – Okrutna pobożność. Kilka uwag o przedstawieniach Ifigenii w sztuce starożytnej Grecji i starożytnego Rzymu 

Muzyka: Jaimie Branch – Fly or Die Fly or Die Fly or Die ((world war))
Recenzja: https://www.nowamuzyka.pl/2023/08/23/jaimie-branch-fly-or-die-fly-or-die-fly-or-die-world-war/
Odsłuch: https://intlanthem.bandcamp.com/album/fly-or-die-fly-or-die-fly-or-die-world-war
Odsłuch: https://open.spotify.com/album/5ZsaI40anT5k996hefFl51

Muzyka: Anohni And The Johnsons – My Back Was A Bridge For You To Cross
Recenzja: https://winylownia.pl/pl/products/anohni-and-the-johnsons-my-back-was-a-bridge-for-you-to-cross-lp-225800.html
Odsłuch: https://open.spotify.com/album/4g6x7cqgxfkuqA8lfvIKMf

Film: Upadek, reżyseria: Joel Schumacher
Opis: https://www.filmweb.pl/film/Upadek-1993-11398

Film krótkometrażowy: Przeraźliwe łoże, reżyseria: Witold Lesiewicz
Opis: https://www.filmweb.pl/film/Przera%C5%BAliwe+%C5%82o%C5%BCe-1967-176487

Film dokumentalny: Artyści Antagoniści – Constable vs Turner, reżyseria: Andreas Gräfenstein
Opis: https://www.rp.pl/rzezba/art8614161-william-turner-i-john-constable-rywalizacja-mistrzow-pejzazu

W spotkaniu można uczestniczyć także za pośrednictwem strony: https://meet.jit.si/towarzystwowilkow

Kulturalny Klub Dyskusyjny Panoptikum ma charakter otwarty i jest inicjatywą wychodzącą naprzeciw oczekiwaniom tych, dla których oferta tzw. kultury masowej jest niewystarczająca. Każde spotkanie prowadzone jest przez moderatora a zabieranie głosu w dyskusji następuje na zasadzie dobrowolności. Do brania udziału w naszych spotkaniach, zapraszamy wszystkich zainteresowanych tematyką kulturalną i artystyczną. Chętnie udzielamy pomocy i udostępniamy niezbędne materiały osobom zainteresowanym udziałem w naszych spotkaniach. Wszelkie pytania można kierować na adres: dkfnostromo@gmail.com

KK-T JDK i PTTK zapraszają w Góry Grybowskie

Klub Kulturalno-Turystyczny Jasielskiego Domu Kultury przygotował razem z Polskim Towarzystwem Turystyczno Krajoznawczym Oddział w Jaśle wyjazd w najdalej wysunięte na zachód pasmo Beskidu Niskiego – Góry Grybowskie. Wycieczka została zaplanowana na sobotę, 14 października br.

Góry Grybowskie rozpościerają się pomiędzy Kotliną Sądecką a Górami Hańczowskimi. Ich zachodnią granicą jest dolina Kamienicy Nawojowskiej (droga Krynica Zdrój – Nowy Sącz), a wschodnią – dolina Ropy.

Uczestnicy wycieczki przejdą średnio wymagającą, około 6-kilometrową trasą, prowadzącą z Ptaszkowej przez Jaworze do Przełęczy nad Bacówką. Program przewiduje również dojazd do Kamiannej i zwiedzanie Pasieki Barć oraz wstąpienie do Browaru w Grybowie z możliwością zakupu piwa.

Ptaszkowa (woj. małopolskie, pow. nowosądecki, gm. Grybów) – wieś położona na południowy zachód od Grybowa, w rozległej dolinie, pośród wzniesień Beskidu Niskiego. W miejscowości znajduje się zabytkowy drewniany kościół pw. Wszystkich Świętych z 1555 r. Na ścianach kruchty południowej widać pozostałości malowideł patronowych z XVI wieku oraz fragmenty polichromii z 1795 roku o charakterze baroku ludowego. Najcenniejszym zabytkiem wyposażenia jest gotycka rzeźba Matki Bożej z Dzieciątkiem z około 1420 roku znajdująca się w prawym ołtarzu bocznym.

Jaworze 882 (m n.p.m.) – najwyższy szczyt pasma, zalesiony, położony na południe od Ptaszkowej. Krzyżują się na nim dwa szlaki turystyczne: niebieski i zielony. Od 2005 roku na wierzchołku stoi platforma widokowa z krzyżem, składająca się z kilku kondygnacji, do których prowadzą wysokie schody. Z wieży rozciąga się rozległy widok. Można podziwiać m.in.: Beskid Niski, Sądecki, Wyspowy, Pogórze Karpackie, a przy dobrej widoczności także Tatry.

Kamianna – wieś otoczona koroną gór porośniętych lasami, głównie jodłowymi, co sprawia, że panuje tam niepowtarzalny mikroklimat. Lasy tworzą naturalny filtr, dzięki któremu jest tu czysta woda, czyste powietrze i czysta gleba. Pasieka Barć leży w górach, na wysokości 650 m n.p.m., pośrodku lasów iglastych. Znajduje się w niej skansen, dział produkcji pasiecznej, dział farmacji, dział dydaktyczny i sklep przypasieczny z pełnym asortymentem własnych miodów i produktów pszczelich. (Program uwzględnia możliwość degustacji miodu na waflu – koszt 10 zł.)

***

Termin wcieczki: 14 października br. (sobota), wyjazd godz. 7.30 sprzed budynku JDK; powrót około godz. 20.00.

Koszt wycieczki: 110 zł; członkowie PTTK, posiadacze Karty Dużej Rodziny oraz Zasłużeni Honorowi Dawcy Krwi -100 zł.

Zgłoszenia i wpłaty: PTTK Oddział w Jaśle, ul. Floriańska 15; od poniedziałku do piątku w godz. 9.00 – 17.00.

Dzieci i młodzież do lat 18 mogą uczestniczyć w wycieczce wyłącznie pod opieką osoby dorosłej.

Informacja w JDK: tel. 514 284 625.

Uwaga: obowiązuje ubiór turystyczny odpowiedni na zmienne warunki atmosferyczne.

Organizator zastrzega sobie prawo zmiany trasy wycieczki oraz odwołania wyjazdu z przyczyn od niego niezależnych.

Partnerem motoryzacyjnym wydarzenia jest Toyota Jasło.

er

OFERTA KINA JDK „Syrena”

„Mavka i Strażnicy Lasu” (film bez ograniczeń wiekowych)

Gdzieś w dalekich ostępach magicznego lasu kryje się źródło życia, którego strzeże urocza wróżka Mavka. Nigdy dotąd żaden człowiek nie zakłócił panującego tu odwiecznego porządku, a zamieszkujące okolicę zwierzęta i mityczne stworzenia nie wiedzą, co to strach. Pojawienie się tu utalentowanego muzykanta Łukasza będzie więc nie lada wydarzeniem. Tym bardziej, że wkrótce Mavka i Łukasz staną się nierozłączni, a rodzące się między nimi uczucie rozkwitnie jak czarodziejski kwiat. Niestety sielankę wkrótce zburzy próżna i chciwa księżniczka, która dowiedziawszy się o magicznej mocy źródła życia, postanowi wykraść je, by na zawsze zachować młodość. Jej słudzy wkroczą do lasu, gotowi niszczyć wszystko co stanie im na drodze do wypełnienia rozkazu. Czy Mavka i Łukasz znajdą w sobie siłę, by obronić las i jego mieszkańców? Czy miłość łącząca wróżkę
i człowieka ma szansę przetrwać?

Czas trwania filmu: 90 min.

Bilety dla grup szkolnych: 13 zł / osoba (opiekunowie – wstęp wolny)

„O psie, który jeździł koleją” (film od 7 lat)

Przeniesiona we współczesne czasy opowieść znana z uwielbianego dzieła Romana Pisarskiego pod tym samym tytułem. Poruszająca historia przyjaźni dziecka i niezwykłego psa-podróżnika, czworonoga wiernego jak Lassie, dzielnego jak Bella i zabawnego jak Beethoven, który od szczenięcia czuł pociąg do wielkiej przygody i swoimi podróżami koleją poruszył miliony serc. W obsadzie wyczekiwanego filmu znaleźli się m.in. Mateusz Damięcki, Monika Pikuła, Adam Woronowicz i Liliana Zajbert. Za kamerą stanęła Magdalena Nieć („Detektyw Bruno”). „O psie, który jeździł koleją” to film, na który widzowie czekali latami – ponadczasowy, międzypokoleniowy, z happy endem i uroczym owczarkiem szwajcarskim w roli głównej. Obraz gwarantujący pełną rozmachu rozrywkę i niezapomniane emocje, przekładające się na wielką lekcję przyjaźni, empatii i ekologii. „O psie, który jeździł koleją” to również kolejna produkcja własna CANAL+ ORIGINAL. A zatem – wskocz do pociągu byle jakiego, dołącz do psa Lampo i przeżyj to, co on podczas pełnych radości i niespodzianek wypraw od Bałtyku aż po szczyty gór.

Życie Zuzi (Liliana Zajbert), której tata Piotr (Mateusz Damięcki) pracuje na kolei, zmienia się nie do poznania, kiedy wkracza w nie Lampo – niezwykły pies-podróżnik. Wyjątkowy owczarek, którego wyprawy pociągiem są sensacją i hitem internetu, z miejsca zostaje najlepszym przyjacielem mającej problemy z sercem dziewczynki. Niestety, zazdrosny o sławę Lampo Dyrektor (Adam Woronowicz) robi wszystko, żeby pozbyć się psa ze swojej stacji. Kiedy mu się to udaje, rozdzielona z ukochanym pupilem Zuzia zaczyna chorować. Chociaż wszyscy starają się jej pomóc, szybko staje się jasne, że tylko bliskość i przyjaźń czworonoga mogą być lekarstwem, którego dziewczynka tak bardzo potrzebuje.

Czas trwania filmu: 95 min.

Bilety dla grup szkolnych: 13 zł / osoba (opiekunowie – wstęp wolny)

„Siła naszych marzeń” (film od 12 lat)

Zoe dosłownie urodziła się i wychowała wśród koni. Wraz z rodzicami i bratem prowadzi szczęśliwe życie w stadninie koni wyścigowych. Marzy o tym, by zostać dżokejką, tak jak jej ojciec. Kiedy pewnego dnia rodzi się źrebak Tempest, dziewczynka widzi w nim championa, na którego długo czekali jej rodzice. To ma być zwycięzca, którego sama będzie dosiadać. Tymczasem pewnej burzowej nocy Tempest w panice rani dziewczynkę, przez co ta traci władzę w nogach. Nie mogąc pogodzić się z losem, Zoe pogrąża się w rozpaczy, pociągając za sobą całą rodzinę, a w szczególności ojca, który może stracić wszystko. Czy dzięki wsparciu rodziny oraz pomocy stajennego, który ma dar komunikowania się z końmi, Zoe podejmie próbę dokonania niemożliwego i spełnienia swoich marzeń?

Czas trwania filmu: 109 min.

Bilety dla grup szkolnych: 13 zł / osoba (opiekunowie – wstęp wolny)

Raport Pileckiego” (film od 15 lat)

Żołnierz AK, rotmistrz Witold Pilecki z narażeniem życia celowo daje się aresztować, by zostać osadzonym w obozie koncentracyjnym Auschwitz. Tam organizuje konspiracyjny ruch oporu Armii Krajowej, a po 947 dniach w obozowej niewoli i brawurowej ucieczce pisze raporty, w których podejmuje próbę informowania świata o Holokauście oraz innych zbrodniach. Następnie bierze udział w Powstaniu Warszawskim oraz walczy w II Korpusie Polskim generała Andersa we Włoszech. Po powrocie do Polski zostaje aresztowany przez władze komunistyczne, bestialsko przesłuchiwany i pod pretekstem szpiegostwa skazany na śmierć. Podczas ostatniego widzenia z żoną powiedział: „Ja już żyć nie mogę, mnie wykończono, Oświęcim to była igraszka”. Skazano go na karę śmierci. Prezydent Bolesław Bierut nie zgodził się na ułaskawienie. Wyrok na rotmistrzu Pileckim wykonano 25 maja 1948 roku w Warszawie.

Czas trwania filmu: 119 min.

Bilety dla grup szkolnych: 13 zł / osoba (opiekunowie – wstęp wolny)

„Kicia Kocia na pikniku” (film bez ograniczeń wiekowych)

Rezolutna Kicia Kocia razem z wiernymi przyjaciółmi: Packiem, Adelką i Juliankiem odkrywa odważnie świat i stawia czoła wielu nowym sytuacjom. Przygody Kici Koci odzwierciedlają dziecięcą wrażliwość oraz ukazują pełną ciepła i radości codzienność. Czynności, takie jak mycie się, gotowanie, jazda pociągiem, radzenie sobie z przeziębieniem czy zawieranie przyjaźni pomagają najmłodszym oswajać się z nowymi emocjami i uczuciami. Kicia Kocia znajdzie odpowiedź na wszystko!

Filmowe opowieści na podstawie uwielbianych książek Anity Głowińskiej to idealna okazja na jeden z pierwszych, niezapomnianych seansów w kinie. Serial Kicia Kocia na wielkim ekranie!

Czas trwania filmu: 45 min. Bilety dla grup szkolnych: 13 zł / osoba (opiekunowie – wstęp wolny)

Nowy sezon artystyczny JDK – regulamin, karta zgłoszeń

Żegnamy powoli wakacje, a witamy nowy sezon artystyczny w JDK. Mamy nadzieję, że po wakacjach podejmiecie wraz z nami nowe wyzwania artystyczne. Od 4 września startujemy też z zapisami osób chętnych do udziału w naszych zajęciach, kołach i sekcjach.

Proponujemy formy, które na stałe wpisały się w działalność naszego domu kultury takie jak: kluby zainteresowań czy sekcje, a także zajęcia plastyczne, recytatorskie, wokalne, taneczne, teatralne. Oferta adresowana jest do dzieci, młodzieży i dorosłych. Każdy znajdzie wśród tych propozycji coś dla siebie. Proponujemy też nowe formy jak np. malarstwo i rysunek dla dorosłych. Kartę zgłoszenia należy złożyć w sekretariacie JDK lub u instruktora zajęć od 4 do 22 września 2023 r.

Szczegółowe informacje dotyczące poszczególnych zajęć, sekcji i klubów uzyskają Państwo u instruktorów oraz w zakładkach poszczególnych zajęć na stronie jdkjasło.pl. Cennik, karta zgłoszeń oraz regulamin zajęć poniżej.

Katarzyna Wójcik – zajęcia plastyczne dla dzieci – Mała Malarnia

Anna Brożyna – batik, pisanie ikon (dla dorosłych), Młodzieżowe Koło Plastyczne

tel. 13 44 35 154;

Katarzyna Gądek – Smyka – Pracownia Edukacji Twórczej dla dorosłych

Piotr Betlej – malarstwo i rysunek dla dorosłych

tel. 13 44 35 158

Ewa Grzebień – Indywidualne zajęcia wokalne dla dzieci, młodzieży, zespół wokalny MUZA dla dorosłych

Alicja Szulc – dziecięcy zespół wokalno-ruchowy

Kateryna Kryvoruchko – indywidualne i grupowe zajęcia wokalne, zespół polsko-ukraiński KONSONANS dla dorosłych

tel. 13 44 35 161

Katarzyna Korona – zajęcia taneczne dla dzieci i hip-hop, Retro Dance dla dorosłych

Paulina Baran – mażoretki dla dzieci

Anna Kołodziej – zumba dla dorosłych

Tel. 13 44 35 165

Wojciech Nowicki – gra na instrumentach dla dzieci, akompaniament fortepianowy (podstawy improwizacji) dla młodzieży

tel. 13 44 35 164

Karolina Dymska – teatrzyk dziecięcy MASKOTKA

Teatr młodzieżowy

Jacek Buczyński – teatr dla dorosłych ANTRAKT

Helena Gołębiowska – Młodzieżowe Koło Recytatorskie

tel. 13 44 35 150

Zapraszamy!

Sezon Artystyczny 2023/2024 – Opłaty

Karta zgłoszenia

Regulamin zajęć

pch

Podbili serca publiczności

Młodzi aktorzy wraz z Panią Grażyną Żygłowicz, stoją na scenie i pozują do wspólnego zdjęcia.

Młodzi i utalentowani, obdarzeni poczuciem humoru i niebywałą energią sceniczną aktorzy Młodzieżowego Teatru Jasielskiego Domu Kultury, podbili serca jasielskiej publiczności.

A wszystko za sprawą sztuki ,,Humory na amory’’ w reżyserii Grażyny Żygłowicz, która przeniosła widzów w zabawny, czasem trudny do zrozumienia świat relacji damsko-męskich.

Pod względem aktorskim, spektakl prezentował wysoki poziom. Cieszę się, że sztukę wystawiono na scenie Jasielskiego Domu Kultury, ponieważ bardzo lubię tu wracać. Wspaniale się bawiłam. Spektakl pełen humoru. Cudownie, że sięgnięto do kilku komedii Aleksandra Fredry, który pisząc swoje dzieła chciał rozbawić widza – powiedziała Pani Renata, która zasiadała na widowni.

Spektakl stanowił efekt kilkumiesięcznej pracy zespołu i kończy działalność grupy w składzie: Grażyna Żygłowicz, Aleksandra Rak, Anika Koba, Karolina Zabawa, Laura Gondek, Michalina Błoniarz, Natalia Żegleń, Oliwia Cebula, Patrycja Zoła, Zuzanna Bernacka, Wojciech Knapik i Jonatan Maciejowski.

-Obchodzimy w tym roku, Rok Aleksandra Fredry, więc dla nas logicznym było wzięcie na warsztat coś wielkiego mistrza i komediopisarza i spróbować z klasyką. Spotykaliśmy się praktycznie od czerwca, wtedy rozpoczynaliśmy pierwsze przymiarki, podejścia do ról, jak to wszystko ugryźć. U mnie aktorstwo było zawsze na pierwszym planie. Już w zerówce wygrałem swój pierwszy konkurs recytatorski i od tego momentu, zaczęło mnie to wciągać bardziej. Z czasem zacząłem odkrywać scenę, ile można emocji tam z siebie dać i przekazać je ludziom. Nadal rozwijam swoją pasję. Jestem już studentem drugiego roku aktorstwa w Krakowie na Akademii im. Andrzeja Frycza Modrzewskiego. Nie mogę się już doczekać zajęć, spotkania ze swoimi kolegami z roku i zdobywania nowej wiedzy, nowych doświadczeń i nowych przygód – mówił Jonatan Maciejowski, odtwórca jednej z głównych ról w spektaklu ,,Humory na amory’’.

Ciepłe słowa, pełne uznania i wdzięczności za wspaniale przygotowaną sztukę i ponad trzyletnią pracę z młodzieżą, na ręce Pani Grażyny, skierowała Pani Elwira Musiałowicz-Czech p. o. dyrektora Jasielskiego Domu Kultury. Nie obyło się bez łez i wzruszeń.

Młodym artystom gratulujemy znakomitego talentu oraz życzymy dalszego rozwoju zdolności i pasji artystycznych.

Oficjalnym partnerem motoryzacyjnym wydarzenia była Toyota Jasło.

nj

Skip to content