Zwiedzanie z KK-T JDK i PTTK: W krainie bieszczadzkich połonin

Do krainy ciągnących się po horyzont bieszczadzkich połonin, poprowadziła kolejna wakacyjna wędrówka, zorganizowana przez Klub Kulturalno-Turystyczny Jasielskiego Domu Kultury i Polskie Towarzystwo Turystyczno Krajoznawcze Oddział w Jaśle.

Wczesnym rankiem – w sobotę, 6 lipca br. – 26-osobowa grupa turystów pod przewodnictwem Józefa Kaczora, wyruszyła na bieszczadzki szlak, prowadzący z małej wioski Brzegi Górne w gminie Lutowiska, przez tereny Bieszczadzkiego Parku Narodowego na Połoninę Caryńską. Po wejściu na grzbiet połoniny, wędrowcy szybko odreagowali zmęczenie, spowodowane wysiłkiem włożonym w pokonanie dość stromego podejścia. Przed oczami ukazały im się rozległe przestrzenie – otwierający się ze szczytowej grani panoramiczny widok skąpanych w słońcu Bieszczadów.

Dalsza trasa wiodła na malowniczą przełęcz Przysłup Caryński, gdzie znajduje się Studencka Koliba Politechniki Warszawskiej. We wnętrzu schroniska rozkoszowano się różnymi specjałami kuchni, wśród których wyróżniały się proziaki z czosnkiem niedźwiedzim i żurawiną. Końcowym etapem udanej wycieczki było ognisko zorganizowane w osadzie Bereżki.

Przy przyjemnym trzasku ognia przywoływano widokowe atrakcje bieszczadzkich połonin, sięgając już myślami w przyszłość, do kolejnych wypraw turystycznych, które szykują się w tym letnim sezonie.

er