„Zatrzymania” – malarstwo Ryszarda Kucaba w JDK

Galeria Jasielskiego Domu Kultury zaprasza na wystawę malarstwa Ryszarda Kucaba. Wernisaż odbędzie się 19 lipca br. o godzinie 18.00.

Wystawa zatytułowana „Zatrzymania” prezentuje prace z różnych okresów jego twórczości. Miłośnicy malarstwa będą mieli okazję poznać bliżej dzieła dębickiego artysty.

Wystawa będzie czynna do 19 września br.

***

Ryszard Kucab. Urodzony w 1958 roku w Rzeszowie. Absolwent Państwowego Liceum Sztuk Plastycznych w Jarosławiu. Studia: historia sztuki na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim, sztuki wizualne (malarstwo) na Wydziale Sztuki Uniwersytetu Rzeszowskiego. Zajmuje się malarstwem, grafiką, rysunkiem, rzeźbą oraz wystawiennictwem. Od 38 lat prowadzi Galerię Sztuki MOK w Dębicy.

Jest członkiem Stowarzyszenia Pastelistów Polskich. Pomysłodawca i członek grupy artystycznej Czterech z Dębicy, uczestnik wielu plenerów malarskich i sympozjów artystycznych m.in. w Pekinie.

Prace w zbiorach prywatnych w kraju i zagranicą oraz w zbiorach muzealnych. Autor projektów witraży do kościoła w Lulea (Szwecja). Prezentował swoje prace na kilkudziesięciu wystawach indywidualnych oraz zbiorowych. Brał udział w licznych konkursach i plenerach malarskich. Laureat wielu nagród i wyróżnień.

JDK