Zaśpiewali dla Ojczyzny

15 sierpnia, w rocznicę zwycięskiej Bitwy Warszawskiej, obchodzimy święto Sił Zbrojnych Rzeczypospolitej Polskiej. Z tej okazji, mieszkańcy naszego miasta, mogli usłyszeć najpiękniejsze utwory patriotyczne i poezję w wykonaniu laureatów V Konkursu Poezji i Pieśni Patriotycznej ,,Niepodległa, Niepokorna”.

Każde święto państwowe łączy się z radosnym czasem przeżywania ważnych chwil i wydarzeń w życiu społecznym. Sierpień jest miesiącem szczególnym w historii Polski, ponieważ rokrocznie obchodzimy rocznicę ,,cudu nad Wisłą” — Święto Wojska Polskiego.

W Jaśle, święto to jest obchodzone bardzo uroczyście. Podobnie jak w latach ubiegłych, jaślanie spotkali się w Parku Miejskim, aby wspólnie i godnie uhonorować zwycięstwo Polski nad bolszewikami i poległych w walce o wolność naszej Ojczyzny żołnierzy Wojska Polskiego.

Wśród zgromadzonych były całe rodziny. W czasie koncertu wybrzmiały takie utwory jak: ,,Warszawskie dzieci’’, ,,Dziś idę walczyć, Mamo!’’, ,,Warszawo ma’’, ,,Sanitariuszka Małgorzata’’ i wiersze: ,,Sen o Warszawie’’, ,,Pieśń o fladze’’, ,,Jedyna prawda’’.

Koncert stał na wyjątkowo wysokim poziomie, a młodzi artyści zaprezentowali się bardzo pięknie. Miłym gestem było wręczenie nagród i pamiątkowych dyplomów wszystkim laureatom konkursu. Uroczystego wręczenia nagród dokonali: Burmistrz Jasła Pan Ryszard Pabian i Pani Elwira Musiałowicz-Czech p. o. dyrektora Jasielskiego Domu Kultury.

Warto także podkreślić, że tegoroczne wydarzenie poświęcono pamięci powstańcom i wszystkim poległym w Powstaniu Warszawskim.

Tegoroczny koncert laureatów, odbył się pod opieką Pani Ewy Grzebień, instruktor śpiewu JDK. Estetykę miejsca i rangę wydarzenia, podkreśliła dekoracja patriotyczna przygotowana przez Panią Katarzynę Wójcik, instruktor ds. plastyki JDK.

nj