Zaproszenie na wernisaż

Nowy sezon artystyczny rozpoczynamy wystawą fotografii Katarzyny Leszczyńskiej – Kaszuby. Wernisaż odbędzie się 14 września o godz.18.00 w sali offowej JDK.

Cykle zdjęć i grafik wchodzące w skład wystawy Biofilia powstawały w różnym czasie. Działania początkowo podświadome, jak łączenie zdjęć z elementami świata roślin, z czasem doprowadziły wykrystalizowania idei i świadomości tła czy powodu tych działań. Tęsknota. Za wiatrem, przestrzenią, namiotem w dziczy i ogniskiem, poza którym dosięga nas nocne, zimne tchnienie lasu. Atawistyczne pragnienie obcowania z naturą. Po prostu.

Katarzyna Leszczyńska – Kaszuba, artystka wizualna, kurator Galerii Fotografii Interferencje, nauczyciel przedmiotów fotograficznych. Absolwentka kierunku Grafika, spec. Komunikacja Wizualna i Multimedia na wydziale artystycznym AHE w Łodzi. Dyplom w Pracowni Fotografii dr Bartłomieja Jarmolińskiego.

Zajmuje się głównie fotografią kreacyjną. W swojej twórczości odnosi się do procesu introspekcji, złożoności natury człowieka, zawiłości zjawiska czasu, korelacji i zazębiania się  „obecności” i zdarzeń w czasie i przestrzeni, ich oddziaływań na człowieka oraz nawarstwiania się tychże oddziaływań w perspektywie czasu. 

Wystawę będzie można oglądać do 30 września br.