Z KK-T JDK do Mrukowej – wycieczka rowerowa

Miłośników zwiedzania okolic Jasła Klub Kulturalno-Turystyczny Jasielskiego Domu Kultury zaprasza w sobotę, 19 czerwca br., na rowerowy wyjazd do Mrukowej, pod hasłem „Zamkowym szlakiem wschodnich rubieży”.

Wyprawa prowadzić będzie na północny skrawek Beskidu Niskiego, nad potok Szczawa, do wsi Mrukowa znanej z legend, ciekawej historii i niezwykłych formacji skalnych, kaskad, wodospadów wtopionych w leśną scenerię.

Odwiedzimy punkt wciśnięty pomiędzy górskie szczyty, czyli tajemnicze miejsce zwane „Zamczyskiem” lub – jak o nim pisał XV-wieczny historyk Jan Długosz – „Mruków”, a kulminacją wycieczki będzie wędrówka na Górę Zamkową. Góra Zamkowa wznosząca się przeszło 160 m nad najwyżej położoną częścią zabudowy Mrukowej, była bardzo dobrym miejscem pod lokalizację zamku czy grodziska, bo tak do końca nie wiadomo co to był za obiekt.

Około 50-kilometrowa trasa rowerowa prowadzić będzie z Jasła przez Niegłowice, Dębowiec, Załęże, Markuszkę, Zawadkę Osiecką do Samoklęsk i z powrotem (tą samą drogą). Grupę poprowadzą dwaj profesjonalni przewodnicy PTTK: Tadeusz Wójcik i Adam Goleń.

Termin wyjazdu: 19 czerwca 2021 (sobota) godz. 9.00, sprzed JDK;

Koszt: 15 zł;

Informacje pod tel.: 514 284 625;

Zgłoszenia i wpłaty: Jasielski Dom Kultury.

Uwaga!!! Jak zawsze obowiązuje ubiór turystyczny, odpowiedni na zmienne warunki pogodowe oraz kask ochronny, a w związku z panującym reżimem sanitarno- epidemiologicznym – posiadanie maseczki ochronnej na twarz oraz środka do dezynfekcji rąk.

Organizator zastrzega sobie prawo do odwołania wycieczki z przyczyn od niego niezależnych.

(er)