Z godnością i poszanowaniem

Jasielski Dom Kultury był współorganizatorem Powiatowych Obchodów Dnia Godności Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną. 14 maja br. w sali widowiskowej wystąpili soliści, tancerki i zespół wokalno-ruchowy – uczestnicy zajęć JDK.

– Bardzo cieszę się, że Jasielski Dom Kultury mógł przygotować ten program artystyczny. Będzie dużo, będzie ciekawie i na pewno radośnie – zapowiedziała koncert Elwira Musiałowicz-Czech, dyrektor JDK.

Na scenie wystąpili: wokaliści (Lena Baran, Anna Hudy, Iga Romanek, Kornelia Gotfryd, Julia Brzeżańska, Julia Wolska, Jakub Kaszowicz, Jagoda Szynal) przygotowani przez Ewę Grzebień i Katerynę Kryvoruchko, Liwia Gałuszka i Trio Mażoretkowe (instruktor Paulina Baran) oraz RR Kids w układzie tanecznym „Jump around” i Nikola Wątroba (instruktor Katarzyna Korona). Występy zakończył Zespół wokalno-ruchowy Kolorowe nutki (instruktorki: Ewa Grzebień i Alicja Szulc), a wydarzenie poprowadził Tymek Łącki, recytator JDK, uczęszczający na zajęcia do Heleny Gołębiowskiej.

– Dzieci wspaniale pokazały, że jednoczą się z nami. Okazaliście nam wielkie serce, przygotowując ten występ. Za to serdecznie dziękujemy – powiedziała Krystyna Dzik, dyrektor Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Jaśle po zakończonym programie artystycznym.

kp