Z cyklu Klub Ludzi z Pasją: krótkofalowcy w JDK

Entuzjaści krótkofalarstwa zrzeszeni w Jasielskim Klubie Łączności będą kolejnymi gośćmi Klubu Ludzi z Pasją Jasielskiego Domu Kultury. Spotkanie odbędzie się 14 września br. (wtorek) o godz. 17.00 w sali offowej JDK. Wstęp wolny; liczba miejsc ograniczona.

Fani Klubu Ludzi z Pasją wirtualnie poznali już krótkofalowców z Jasielskiego Klubu Łączności w styczniu br., kiedy to na stronie internetowej JDK zamieszczony został nakręcony przez nich film. Teraz przyszedł czas by przynajmniej część zainteresowanych mogła poznać zapaleńców krótkofalarstwa osobiście.

Jasielski Klub Łączności SP8 KJX działa od ponad 50 lat. Obecnie liczy 14 członków, którzy spotykają się co tydzień w czwartkowe popołudnia w Osiedlowym Klubie w Jareniówce. Przy radiostacjach potrafią oni spędzać wiele godzin dziennie, nawiązując łączność z innymi hobbystami, często z odległych kontynentów. Posługują się przy tym specjalnym krótkofalarskim kodem, zrozumiałym dla pasjonatów tej dziedziny.

Krótkofalarstwo to niezwykłe hobby, nie tylko dające wielką przyjemność uprawiającym je osobom, ale również niosące nieocenioną pomoc w sytuacjach kryzysowych i klęsk żywiołowych. Gdy inne sposoby komunikowania zawodzą krótkofalowcy potrafią stworzyć alternatywne sieci łączności, które zapewniają możliwość informowania profesjonalnych służb ratunkowych o ewentualnych zagrożeniach.

Spotkanie odbędzie się w warunkach aktualnie panującego reżimu sanitarnego. Szczegółowe wytyczne na ten temat zamieszczone są na stronie internetowej JDK w zakładce „Procedury bezpieczeństwa w Jasielskim Domu Kultury w okresie epidemii koronawirusa covid-19”.

(er)