Z cyklu Klub Ludzi z Pasją JDK: Bogdan Drzymalski – twórca rzeźb i instalacji

Gościem kolejnego – 32. już – spotkania z cyklu Klub Ludzi z Pasją będzie Bogdan Drzymalski, którego pasją jest tworzenie wyszukanych form rzeźbiarskich i nietypowych instalacji. Pasjonat opowie klubowiczom o swoich ekscytacjach we wtorek, 18 kwietnia br., w sali offowej JDK.

Twórca drewnianych kompozycji i wymyślnych konstrukcji, to jaślanin z pochodzenia. Studiował w Krakowie, skąd przeniósł się do Rzeszowa. Po latach wrócił do ukochanego Krakowa i mieszka tam do dziś. Rodzinne miasto odwiedza od czasu do czasu.

Bogdan Drzymalski jest pedagogiem i przedsiębiorcą. Już jako dojrzały człowiek rozmiłował się w pisaniu wierszy i opowiadań. Zaowocowało to wydaniem w 2013 r. książki „Myśl co mówisz, nie mów co myślisz”, a kilka lat później tomiku „Wiersze i opowiadania”. Z czasem odkrył w sobie pasję żłobienia w drewnie oraz tworzenia wyszukanych instalacji artystycznych. Nie jest artystą z wykształcenia i nikogo nie naśladuje. Źródłem jego inspiracji są ludzie tworzący sztukę, których poznał oraz on sam. Jego prace są owocem radości tworzenia; są szczere, prawdziwe, pozbawione fałszu.

Uczestnikom 32. spotkania Klubu Ludzi z Pasją Bogdan Drzymalski pokaże kolekcję swoich dzieł. Każdy chętny będzie mógł je oglądać od 18 do 29 kwietnia b.r. na wystawie w sali offowej JDK.

er