XXVII Konkurs kolęd i pastorałek „Na nutę kantyczek – kolędy Podkarpacia”. Koncert laureatów

Informujemy, że koncert laureatów XXVII Konkursu Kolęd i Pastorałek „Na nutę kantyczek” odbędzie się stacjonarnie 15 stycznia 2022 r. w Jasielskim Domu Kultury o godz. 16.00. Wystąpią laureaci pierwszych i drugich nagród w konkursie. Pozostałych laureatów zapraszamy po odbiór nagród podczas koncertu. Ze względu na ograniczoną liczbę miejsc dla widzów, każdy laureat  konkursu przed koncertem może odebrać 2 zaproszenia w biurze organizacyjnym. Występujący w koncercie nie potrzebują wejściówek. Organizatorzy będą również kontaktować się z wykonawcami koncertu telefonicznie. 


Protokół z posiedzenia komisji konkursowej XXVII Konkursu Kolęd i Pastorałek „Na nutę kantyczek” –„Kolędy Podkarpacia”. Konkurs odbył się on line 3.01.2022 r.  dla solistów z przedszkoli, solistów z kategorii wiekowej 7-10 lat oraz dla zespołów z przedszkoli. Jury w składzie: Jolanta Jaracz– muzyk, nauczyciel SOSW w Jaśle, Bartosz Gałązka– etnograf i nauczyciel, autor cyklu książek „Kolędy Podkarpacia”, Sławomir Gołębiowski – folklorysta, instruktor merytoryczny JDK Jasło po wysłuchaniu on line 23  prezentacji postanowiło przyznać następujące nagrody i wyróżnienia:

W kategorii przedszkoli:

Soliści:

1 nagroda – Zuzanna Gajda
2 nagroda – Marlena Wiśniewska

Wyróżnienia:

Wiktoria Teniuch, Kamelia Mlicka

Zespoły:

Wyróżnienie: Zespół „Bajkowe nutki”

Soliści 7-10 lat;

1 nagroda – Emilia Konieczny
2 nagroda – Justyna Pięta
3 nagroda – Daria Szafarz

Wyróżnienia:  Zuzanna Gacek, Kornelia Gotfryd, Julia Brzeżańska

Jury podkreśla zaangażowanie młodych artystów i ich opiekunów w przygotowanie do konkursu. Mimo wysokich walorów artystycznych większości prezentacji,  jury nagrodziło wyłącznie wykonania oparte na repertuarze tradycyjnym, tzn. na polskich kolędach i pastorałkach( zgodnie z regulaminem)Terminem pastorałka nie możemy określić współczesnych piosenek Bożonarodzeniowych jak np. „Kołysanka Józefa”, „Uciekali” czy „Mario czy Ty wiesz”. Pastorałka oznacza ludową kolędę Bożonarodzeniową śpiewaną najczęściej z kantyczek. Przy ocenie jury zwróciło uwagę na kolędy pochodzące z Podkarpacia,  oryginalne aranżacje kolęd oraz wykorzystanie instrumentów muzycznych przez wokalistów.

                                                                                      ***                      

Protokół z posiedzenia Jury XXVII Konkurs Kolęd i Pastorałek „Na nutę kantyczek”- Kolędy Podkarpacia – soliści kategorii 11-14 i 15-18 lat oraz zespoły ze szkół podstawowych i średnich. Konkurs od był się on line w dniu 4.01.2022 r. w Jasielskim Domu Kultury.

Jury w składzie: Aleksandra Tocka– wokalistka, wykładowca na Wydziale Muzyki Uniwersytetu Rzeszowskiego – Kierunek Jazz i Muzyka rozrywkowa, półfinalistka 9 edycji „The Voice of Poland”, Józef Trojan- muzyk, dyrygent ,choreograf,  kierownik Zespołu Regionalnego ”SKALNIK” z Kamionki Wielkiej, Bartosz Gałązka– folklorysta i nauczyciel, autor cyklu książek „Kolędy Podkarpacia” po wysłuchaniu 48 prezentacji przyznało następujące nagrody i wyróżnienia:

Soliści 11-14 lat:

1 nagroda – Emilia Czeluśniak 
1 nagroda – Julia Bora
2 nagroda- Emilia Starzec
3 nagroda – Karolina Sanek
3 nagroda – Eryk Chudzik

Wyróżnienia: Natasza Litwa, Kinga Cichoń, Anastazja Lech

Soliści – szkoły średnie:

I nagrody nie przyznano

2 nagroda – Kinga Paszek
2 nagroda – Aleksandra Wietecha
3 nagroda – Gabriela Tomaka

Wyróżnienie: Julia Biało

Kategoria Zespoły:

1 nagroda oraz nagroda za najlepsze wykonanie kolędy z Podkarpacia – Zespół „Jazz Kids”
2 nagroda – Duet „Sisters”
2 nagroda – Duet Karolina Polak i Mikołaj Majda
3 nagroda – Zespół „Kama”

Jury z przyjemnością wysłuchało prezentacji konkursowych. Wiele z nich stało na wysokim poziomie artystycznym, jednak nie mieściło się w kryteriach regulaminu. Piosenki świąteczne nie są kolędami tradycyjnymi- nie podlegały więc ocenie komisji.

Cieszy liczny udział kolęd regionalnych. Zwracamy jednak uwagę na to by warstwa instrumentalna (aranżacja, akompaniament) była dostosowana do charakterystyki utworu i możliwości wykonawców.

                                                                                                             

Informujemy, że koncert laureatów konkursu „Na nutę kantyczek” odbędzie się 15 stycznia 2022 r. o godz. 16.00. W poniedziałek 10 stycznia br. podamy szczegółowe  informacje dotyczące koncertu oraz formuły jego przeprowadzenia. Mamy nadzieję, że koncert odbędzie się „na żywo” w Jasielskim Domu Kultury, z udziałem laureatów. Osoby, które brały udział w konkursie, a nie są laureatami mogą otrzymać dyplom za udział, który wyślemy e-mailem. Uprzejmie informujemy również, że według regulaminu: Organizatorzy nie przewidują zwrotu opłaty akredytacyjnej w przypadku, gdy zgłoszenie nie było zgodne z regulaminem i nie zostało dopuszczone do konkursu.

Wszelkie informacje dotyczące udziału w konkursie prosimy kierować na adres konkursu: nanutekantyczek@gmail.com.


Do 19 grudnia br. można nadsyłać zgłoszenia wraz z nagraniami mp4 do XXVII Konkursu kolęd i pastorałek „Na  nutę kantyczek – kolędy Podkarpacia”. Przesłuchania solistów i zespołów odbywać się  będą 3 i 4 stycznia 2022 r., natomiast koncert laureatów został zaplanowany na 15 stycznia. Patronat nad konkursem objęli: Burmistrz Miasta Jasła, Ksiądz dziekan dekanatu Jasło Wschód. Sponsorem wydarzenia jest Sieć Sklepów MPM, a oficjalnym partnerem motoryzacyjnym TOYOTA Jasło.

Cieszący się niesłabnącym zainteresowaniem doroczny Konkurs kolęd i pastorałek „Na  nutę kantyczek – kolędy Podkarpacia”, adresowany jest do dzieci i młodzieży z terenu Podkarpacia i województw ościennych. Główne cele, jakie stawia sobie organizator konkursu to podtrzymywanie i ożywienie tradycji rodzinnego kolędowania, śpiewu zespołowego oraz poznawanie nieznanych i przypomnienie zapomnianych polskich i podkarpackich tradycyjnych kolęd i pastorałek.

Szczegóły w regulaminie znajdującym się poniżej oraz na stronie JDK w zakładce ” O JDK – dokumenty do pobrania”,  informacji dotyczących konkursu udziela również Ewa Grzebień, nr telefonu: 13 44 351 61.

kp

REGULAMIN

KARTA ZGŁOSZEŃ


Informujemy, że XXVII Konkurs Kolęd i Pastorałek „Na nutę Kantyczek” odbędzie się „On line”

Jury dokona przesłuchań nagrań video przesłanych na konkurs. Organizatorzy planują koncert laureatów na 15 stycznia 2022 r. o godz.16.00 w Jasielskim Domu Kultury. Będzie to uzależnione od sytuacji epidemiologicznej i aktualnych obostrzeń. Szczegółowe informacje podamy po przesłuchaniach konkursowych.

LISTA UCZESTNIKÓW XXVII KONKURSU KOLĘD I PASTORAŁEK „NA NUTĘ KANTYCZEK”

3 stycznia 2022 r.

Kategoria przedszkole:

1.Zuzanna Gajda

2.Viktoria Teniuch

3. Marlena Wiśniewska

4.Anastasia Czechowska

5. Kornelia Mlicka

6. Zespół „Elfy”- PM nr 10 w Jaśle

7.Zespół „Bajkowe nutki”- Prywatne Bajkowe Przedszkole w Jaśle

Soliści 7-10 lat

1.Alicja Korzepa

2.Daria Szafarz

3. Julia Brzeżańska

4.Emilia Konieczny

5.Kornelia Gotfryd

6. Zuzanna Rak

7.Zuzanna Gacek

8.Wiktoria Bolek

9. Szymon Mitoraj

10. Szymon Dubiel

11.Oskar Nocek

12.Maria Kołodziejczyk

13.Malwina Szychta

14.Kinga Krygowska

15. Justyna Pięta

4 stycznia 2022 r.

Soliści 11-14 lat

 1. Anastazja Lech
 2. Anastazja Pałka
 3. Anna Kiszka
 4. Anna Ziaja
 5. Antonina Piotrowska
 6. Bartosz Klęba
 7. Blanka Kasprzyk
 8. Emilia Czeluśniak
 9. Eryk Chudzik
 10. Gabriela Penar
 11. Kamila Zawada
 12. Karolina Sanek
 13. Marlena Szot
 14. Martyna Dubiel
 15. Milena Żabska
 16. Natasza Litwa
 17. Karolina Polak
 18. Olivia Kowal
 19. Emilia Starzec
 20. Oskar Zygmunt
 21. Patrycja Wachowska
 22. Paulina Hawro
 23. Kinga Cichoń
 24. Julia Bora
 25. Faustyna Dziedzic
 26. Oliwia Przybyłowska
 27. Aleksandra Sieńkowska

Soliści 15-18 lat

 1. Natalia Kubacka
 2. Miłosz Mastej
 3. Aleksandra Rak
 4. Aleksandra Wietecha
 5. Dawid Pałka
 6. Gabriela Tomaka
 7. Julia Biało
 8. Kinga Paszek
 9. Kinga Zych
 10. Maja Paszek
 11. Patrycja Drzymalska
 12. Mikołaj Majda
 13. Paweł Maszczak
 14. Weronika Lejkowska

Zespoły wokalne i wokalno- instrumentalne

Szkoły Podstawowe:

 1. Tyczyńskie gwiazdeczki- MGOKiS w Tyczynie
 2. Trio wokalne – Zespół Szkół w Gromniku
 3. Duet ‘Sisters”- Pałac Młodzieży Tarnów
 4. Duet Oskar Zygmunt i Antoni Gęsik- PS w Jedliczu
 5. Zespól wokalny „KAMA”- SP w Tarnowcu
 6. Zespół „Jazz Kids” – JDK Jasło

Szkoły średnie:

 1. Duet wokalny Karolina Polak i Mikołaj Majda


UWAGA! wystawiamy TYLKO jeden dokument potwierdzający wpłatę: paragon lub fakturę – w przypadku zapotrzebowania na fakturę prosimy o podanie danych!