XXI Andrzejkowe Spotkania Taneczne w JDK – wyniki

Dobiegły końca XXI Ogólnopolskie Andrzejkowe Spotkania Taneczne w Jasielskim Domu Kultury. Młodzi adepci tańca niemal z całej Polski w dniach od 29 do 30 listopada br. prezentowali swoje talenty na deskach JDK.

Jury oceniające tancerzy miało czasami ciężki orzech do zgryzienia. Przed komisjami artystycznymi pracującymi we wtorek i środę zaprezentowało się łącznie 42 zespoły, 37 duetów, 56 solistów i 121 prezentacji tanecznych.

Pierwszego dnia królował na scenie Jasielskiego Domu Kultury taniec nowoczesny.

– Chciałabym bardzo podziękować za zaproszenie do tej komisji sędziowskiej i zwrócić uwagę, na fakt, że wyniki taneczne osiąga się dzięki ciężkiej pracy, co było dziś widoczne. Dziękuję zespołom, solistom, duetom, zrobiliście świetną robotę i pracujcie tak dalej – podkreśliła Paulina Kędzior, członek jury.

Wysoki poziom prezentowali również uczestnicy drugiego dnia spotkań, gdzie prezentowali inscenizację taneczną. Wiele występów zrobiło ogromne wrażenie zarówno na jurorach, jak i tancerzach.

– Należą wam się wielkie brawa. Widać, że włożyliście w swoje prezentacje dużo pracy. Życzymy wam wszystkim dużo sukcesów, spełniania marzeń i do zobaczenia na kolejnych spotkaniach. Wszyscy tak naprawdę podczas tych występów zwracaliśmy uwagę na jedną rzecz, drodzy państwo instruktorzy, choreografowie – jeśli wykorzystujecie takie rzeczy mocno techniczne – typu obroty, skoki, to niech one będą uzasadnione i dopracowane. Ponieważ czasem jeśli choreografia jest nie do końca wypracowana, to idzie ona na niekorzyść dzieci. Zwracajcie proszę uwagę na to, bo naprawdę potencjał jest, dzieci macie super, pracowite, które chcą podnosić swoje umiejętności. Gratuluje raz jeszcze i życzymy dalszych sukcesów – podsumowali drugi dzień zmagań członkowie komisji artystycznej.

Młodych tancerzy oceniały komisje artystyczne w składzie:

(wtorek)

– Paulina Kędzior (Kraków)

– Emilia Sikorska (Tarnów)

– Nikodem Miczołek (Nowy Sącz)

(środa)

– Katarzyna Łukowicz (Rzeszów)

– Justyna Stasiak (Rzeszów)

– Sebastian Szul (Kraków)

Szczegółowe informacje w protokołach poniżej.

Protokół AST TN

Protokół AST IT

JDK