XVI Ogólnopolski Konkurs Młodych Instrumentalistów im. Stefanii Woytowicz

Już po raz szesnasty Jasielski Dom Kultury oraz Państwowa Szkoła Muzyczna I st. im. Witolda Lutosławskiego w Jaśle organizują Ogólnopolski Konkurs Młodych Instrumentalistów im. Stefanii Woytowicz. Konkurs przeznaczony dla uczniów szkół muzycznych I i  II stopnia,  podobnie jak w latach ubiegłych,  zostanie przeprowadzony w trzech kategoriach wiekowych: do 13 lat i młodsi, do 16 lat oraz do 20 lat.

Rok temu konkurs odbywał się on line i wzbudził bardzo duże zainteresowanie wśród młodych muzyków. Jury konkursowe przesłuchało ponad 150 instrumentalistów z całej Polski.

 W tym roku przesłuchania konkursowe chcielibyśmy przeprowadzić  stacjonarnie w dniach 17 i 18 marca. Koncert laureatów planowany jest na 18 marca 2022 r.

 Oficjalnym partnerem motoryzacyjnym wydarzenia jest Toyota Jasło zaś sponsorem konkursu LOTOS INFRASTRUKTURA S.A.

 W XVI edycji  Ogólnopolskiego Konkursu Młodych Instrumentalistów wykonawców  oceniać będą wykładowcy z Akademii Muzycznej w Krakowie: prof. Andrzej Godek (klarnet), prof. Wiesław Kwaśny (skrzypce), dr hab. Adam Klocek (wiolonczela) , prof. Igor Cecocho (trąbka) oraz prof. Paweł Zawadzki  (fortepian) z Akademii Muzycznej we Wrocławiu i pedagog  dr hab. Arkadiusz Krupa (obój) z  Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w Warszawie.

 Termin zgłoszeń  do konkursu upływa 2 marca br.

Regulamin oraz pozostałe dokumenty dotyczące udziału w OKMI znajdują się poniżej oraz w zakładce „Dokumenty do pobrania”.

Zapraszamy do udziału w konkursie.

REGULAMIN

KARTA ZGŁOSZEŃ

ZGODA NA PRZETWARZANIE DANYCH I WIZERUNKU