XV Ogólnopolski Konkurs Młodych Instrumentalistów im. Stefanii Woytowicz

Jasielski Dom Kultury oraz Państwowa Szkoła Muzyczna I st. im. Witolda Lutosławskiego w Jaśle organizują XV Ogólnopolski Konkurs Młodych Instrumentalistów im. Stefanii Woytowicz. Tegoroczna edycja zaplanowana została na 25-26 marca. Przesłuchania w poszczególnych kategoriach (fortepian, instrumenty dęte i akordeon oraz instrumenty smyczkowe i szarpane) odbywać się będą w Jasielskim Domu Kultury oraz w Państwowej Szkole Muzycznej. Konkurs zakończy koncert laureatów 26 marca. Termin zgłoszeń upływa 2 marca br. Partnerem wydarzenia jest LOTOS, a wspiera je Toyota Jasło.
 

Pomysłodawczynią Ogólnopolskiego Konkursu Młodych Instrumentalistów była znakomita śpiewaczka operowa Stefania Woytowicz, a jego celem jest poszerzenie znajomości literatury kompozytorów polskich wśród dzieci i młodzieży szkół muzycznych, rozbudzanie świadomości i tożsamości narodowej poprzez obcowanie z muzyką polską oraz wymiana doświadczeń pomiędzy uczestnikami konkursu i pedagogami.

Konkurs przeznaczony dla uczniów szkół muzycznych I i II stopnia zostanie przeprowadzony w trzech kategoriach wiekowych: do 13 lat i młodsi, do 16 lat oraz do 20 lat. W komisji konkursowej XV Ogólnopolskiego Konkursu Młodych Instrumentalistów zasiądą wykładowcy akademii muzycznych w kraju: prof. Andrzej Godek (klarnet), prof. Wiesław Kwaśny (skrzypce) oraz prof. dr hab. Zdzisław Łapiński (wiolonczela) z Akademii Muzycznej w Krakowie, prof. Igor Cecocho (trąbka) oraz dr hab. Paweł Zawadzki (fortepian) z Akademii Muzycznej we Wrocławiu, dr hab. Renata Guzik (flet) z Akademii Muzycznej w Krakowie i Akademii Sztuki w Szczecinie.

Organizatorzy konkursu zastrzegają jednak, że w sytuacji utrzymywania się istniejących ograniczeń, wynikających z obowiązujących przepisów prawa, konkurs może zostać przeprowadzony w formie online. W związku z tym mogą być dokonywane niezbędne zmiany dotyczące przebiegu konkursu. Informacje o zmianach, zostaną zamieszczone na stronie internetowej Jasielskiego Domu Kultury i Państwowej Szkoły Muzycznej I st. w Jaśle.

Regulamin oraz pozostałe dokumenty dotyczące udziału w OKMI znajdują się poniżej oraz w zakładce „Dokumenty do pobrania”

(kp)

Regulamin OKMI 2021

Karta zgłoszeń

Zgoda na przetwarzanie danych