XIII Jesienne Spotkania z Teatrem

Jak co roku o tej porzezapraszamy do Jasielskiego Domu Kultury na spotkanie ze sztuką teatralną. Jesienne Spotkania z Teatrem organizowane już po raz trzynasty, cieszą się niesłabnącym zainteresowaniem od samego początku.  W tym roku, podobnie jak latach ubiegłych, mamy dla Państwa różnorodnie tematycznie spektakle, tak aby każdy mógł wybrać coś dla siebie.
Partnerami wydarzenia są: Miasto Jasło oraz LOTOS Asfalt sp. z o.o, a oficjalnym partnerem motoryzacyjnym Toyota Jasło.


Balet „Notre-Dame de Paris- Esmeralda” łączy w sobie muzykę dwóch kompozytorów oraz nowatorską choreografię. Powstał w oparciu o powieść Wiktora Hugo, znaną w Polsce pod tytułem „Dzwonnik z Notre-Dame”. Akcja rozgrywa się w XV-wiecznym Paryżu, tworząc swoisty obraz średniowiecza. Osią powieści jest wątek miłosny archidiakona Klaudiusza Frollo do pięknej Cyganki Esmeraldy.

Powieść wydana w 1831 roku, porusza nietypowe – jak na tamte czasy – problemy zgubnego pożądania i tolerancji. Tu nie ma nic białego ani czarnego, są tylko odcienie szarości. Nie ma też jednoznacznie złej postaci, a nawet okrutne czyny Frolla można zrozumieć i budzi on współczucie, a nawet sympatię czytelnika.

10 października 2021 r., godz. 18.00, bilet: 80 zł.


Odjechana Farsa. Joanna Koroniewska i Piotr Szwedes. 13. Jesienne Spotkania z Teatrem. Sobota, 23 października, godzina 18.00, bilet 70 złotych.

Odjechana farsa w JDK

Zwariowane sytuacje, dialogi nie z tej ziemi, popis znakomitej gry aktorskiej i komizm w czystej postaci. To składowe nieprzewidywalnej komedii „Odjechana farsa” z Joanną Koroniewską i Piotrem Szwedesem w rolach głównych.

W 10 różnych postaci wcieli się tych dwoje wyśmienitych aktorów, którzy zagrają ponad 70 scen, a przebiorą się 150 razy, mając czasami jedynie 15 sekund, mając jedynie dwie ręce i dwie nogi! Joanna Koroniewska i Piotr Szwedes zabiorą państwa w podróż niczym Wyścig Pokoju, mknący przez Polskę z okresu PRLu, jak Giro d’Italia niosący ze sobą żar południowego dowcipu, czy nawet Tour de France, gdzie finezja, przemyślana taktyka, a nawet wiara pozwalały wygrać każdy wyścig.

23 października 2021r., godz. 18:00, bilet 70 zł


„Freda i Zuza” to komedia Meggie W. Wrightt w reżyserii Magdaleny Wołłejko. Nie pierwszej już młodości artystki Freda i Zuza odkrywają Internet i jego nieograniczone możliwości. Fascynacja portalami społecznościowymi i… randkowymi prowadzi siostry do stworzenia internetowego poradnika dla kobiet. W tle przewijają się sąsiedzi: Mateusz, szukający swojego niesfornego kota; Tomasz, ślący kwiaty i biżuty, Pani Malwina, wiecznie podziębiona Becia i jej spłukany mąż Stanisław oraz listonosz Piotr. Dzięki nim przekonacie się, że druga połowa życia może być sympatyczna, optymistyczna, szalona i pełna niespodzianek, a może nawet miłości.

Oprócz Magdaleny Wołłejko i Lucyny Malec w spektaklu zobaczymy gościnnie online: Tomasza Stockingera, Pawła Wawrzeckiego, Jolantę Wołłejko, Elżbietę Zającówną, Marka Siudyma i Lesława Żurka.

29 października 2021 r., godz. 18.00 bilet: 70 zł.

Specjalne zaproszenie od Magdaleny Wołłejko do Jasielskiego Domu Kultury na spotkanie z Fredą i Zuzą!


„Boska” w reżyserii Roberta Talarczyka, to kolejna propozycja Jasielskiego Domu Kultury w ramach XIII Jesiennych Spotkań z Teatrem. Premiera spektaklu odbyła się 20 lutego br. w  krakowskim Teatrze Ludowym.

Słodko-gorzka komedia brytyjskiego dramatopisarza Petera Quiltera (w przekładzie Elżbiety Woźniak) opowiada historię bogatej Florence Foster Jenkins, która nie mając ani słuchu, ani głosu zrobiła oszałamiającą karierę, a jej płyty sprzedawane są do dzisiaj. Ze swoim antytalentem przeszła do historii jako Boska! Czarowała głosem, każdy chciał ją usłyszeć, widzowie i słuchacze wypełniali po brzegi sale Carnegie Hall… A ona radośnie fałszując, rozkoszowała się swoim brakiem talentu albo wiarą w to, czego Bóg jej poskąpił. W oparciu o jej biografię powstało wiele sztuk teatralnych, ale znana jest też z filmu Stephen’a Frears’a „Boska Florence”, gdzie tytułową rolę gra znakomita Meryl  Streep.

W nowohuckim Teatrze Ludowym w Boską wciela się Marta Bizoń. Partnerują jej:  Robert Ratuszny, Tadeusz Łomnicki, Beata Schimscheiner, a także Roksana Lewak i Jagoda Pietruszkówna.

23 listopada 2021 r., godz. 18.00. Cena biletu: 60 zł.