XII Jesienne Spotkania z Teatrem

Jasielski Dom Kultury zaprasza na XII Jesienne Spotkania z Teatrem. W tym roku zaplanowaliśmy cztery spektakle: biograficzny („Judy„), dwie komedie („O co biega„, „Anioł i kobiety„) i spotkanie z wielkim aktorem Jerzym Trelą w monologach twórców romantycznych („Wielkie monologi literatury z muzyką Chopina„). Partnerami wydarzenia są: Miasto Jasło oraz LOTOS.

Już 18 września br. (piątek) spotkamy się w garderobie Judy Garland przed jej ostatnim występem. Legenda Hollywood opowiada o życiu, karierze, miłości, a przede wszystkim o swoich wzlotach i upadkach. „Judy” to poruszająca i zarazem zabawna historia artystki, którą poznajemy na kilka miesięcy przed jej śmiercią.

„Własność znana jako Judy Garland” w 2006 roku podbiła Broadway, a sztuka wyreżyserowana przez Sławomira Chwastowskiego, została przetłumaczona specjalnie na język polski dla Hanny Śleszyńskiej, artystki obdarzonej wielką siłą głosu i aktorskim talentem.

Cena biletu – 60 zł.

Plakat: Hanna Śleszyńska jako Judy Garland

„O co biega?“ to kolejna propozycja XII Jesiennych Spotkań z Teatrem. Jedną z najzabawniejszych światowych fars Philipa Kinga zobaczymy 30 września br.(środa). Pełna zaskakujących zwrotów akcji historia, z minuty na minutę staje się coraz śmieszniejsza. Rzecz dzieje się w spokojnym angielskim miasteczku, a miejscem wydarzeń jest dom pastora oraz jego pięknej i wyzwolonej żony, byłej aktorki, budzącej zgorszenie wśród nobliwych mieszkańców. Gdy podczas nieobecności pastora, jego żonę odwiedza niezapowiedziany gość – kolega sprzed lat, rozpoczyna się lawina nieoczekiwanych zdarzeń. W jeden dzień plebania zamienia się w istną wieżę Babel. Zgorszony biskup, zdezorientowany duchowny, jeniec wojenny, żołnierz na przepustce i aktor w jednym, upita do nieprzytomności miejscowa bigotka, rozebrany do rosołu pastor, nieokrzesana służąca, sierżant na służbie oraz robiąca dobrą minę do złej gry, bezradna żona pastora – oto uczestnicy tego galimatiasu!

Kto jest kim? O co podejrzewają się nawzajem? Kto kogo pobił i jaką tajemnicę skrywa każdy z nich? Znakomitą zabawę zapewnią znani aktorzy: Olga Bończyk, Anna Czartoryska, Michał Rolnicki, Marek Kaliszuk, Tomasz Gęsikowski, Delfina Wilkońska, Piotr Miazga, Maciej Damięcki i Wojciech Majchrzak.

Cena biletu – 80 zł.

Plakat spektaklu Teatru Capitol "O co biega"

Akcja tragikomedii „Anioł i kobiety” Jerzego Masłowskiego, która odbędzie się 16 października br. (piątek), rozgrywa się między czterema postaciami w przedsionku raju i obfituje w wiele niespodziewanych, nierzadko komicznych sytuacji. Jak wygląda życie bohaterek dramatu z tej nieziemskiej perspektywy? Czy artystki wybiorą zaświaty czy zechcą powrócić na ziemię? To tylko niektóre z pytań reżyserki spektaklu Agnieszki Warchulskiej. Warto je stawiać, warto na nie odpowiadać …

W sztuce zobaczymy znanych i lubianych aktorów: Marię Pakulnis, Violę Arlak, Agnieszkę Warchulską i Tadeusza Chudeckiego.

Cena biletu – 70 zł.

Plakat: „Anioł i kobiety”

Tegoroczne XII Jesienne Spotkania z Teatrem zakończą się 18 października br. (niedziela). Na „Wielkie monologi literatury z muzyką Chopina” w wykonaniu Jerzego Treli złożą się m.in. teksty z „Dziadów” Adama Mickiewicza, „Wyzwolenia” Stanisława Wyspiańskiego oraz przepełnione melancholią teksty Cypriana Kamila Norwida. Jerzy Trela wcielając się w słynnych bohaterów chce ocalić od zapomnienia znakomitych polskich twórców romantycznych, kreśląc jednocześnie swój katalog wspomnień z życia zawodowego.

W repertuarze znalazły się : „Idę z daleka…”, „Pamiętam, niegdyś wchodziłem…”, „Chcę żeby w letni dzień” – „Wyzwolenie” St. Wyspiańskiego; „Znałem go, będąc dzieckiem…”, „Wielka Improwizacja” – „Dziady” A. Mickiewicza; „No, ja winien tej śmierci” – „Sędziowie” St. Wyspiańskiego; „Fortepian Szopena” – C.K. Norwida.

Po spektaklu publiczność będzie mogła się spotkać się z aktorem i podzielić wrażeniami z tego niezwykłego wydarzenia artystycznego.

Cena biletu – 30 zł.

Plakat: Wielkie Monologi - Jerzy Trela