Wystawa w JDK: Wiśniowa pachnąca malarstwem”

Do końca sierpnia br. w Galerii Jasielskiego Domu Kultury można oglądać wystawę „Wiśniowa pachnąca malarstwem”. Jest to już trzecia wystawa z tego cyklu, a prezentowanych na niej 30 prac stworzyło 17 artystów w latach 2012 -2020.

Ekspozycja stanowi zbiór prac z pleneru w Wiśniowej – wydarzenia, które na stałe wpisało się w kalendarz znaczących wydarzeń kulturalnych nie tylko Podkarpacia, ale i całego kraju.  Wiśniowskie plenery zyskały wielu przyjaciół, uznanie i pomoc ze strony środowisk artystycznych, organizacji i stowarzyszeń twórczych, a przede wszystkim artystów malarzy, którzy chętnie odwiedzają Wiśniową i jeszcze chętniej do niej wracają.

W trudnych czasach pandemii artystom nie brakło odwagi i determinacji, by w złotych kolorach jesieni spotkać się na XIII Międzynarodowym Plenerze Malarskim w Wiśniowej i  pooddychać sztuką. Dzięki temu powstały dzieła malarskie, które wzbogacą kolekcję malarstwa współczesnego w Wiśniowej. Nie zabrakło też mądrych i ciekawych rozmów o muzyce, poezji, literaturze, jak to dawniej w wiśniowskim dworze bywało. Podczas pleneru miały także miejsce warsztaty dla utalentowanej artystycznie młodzieży – mówi Andrzej Szypuła, prezes Towarzystwa im. Zygmunta Mycielskiego w Wiśniowej.

***

Autorzy obrazów: Anna Baran, Piotr Barszczowski, Janina Berdak, Tadeusz Zdzisław Błoński, ałgorzata Borek, Joanna Bród, Elżbieta Cieszyńska, Jerzy Dmitriuk, Krzysztof Grajczak, Antonina Janus, Jadwiga Maria Jarosiewicz, Anna Kałamarz – Kucz, Aleksander Olszewski, Drahomir Štastný, Katarzyna de Thieulloy – Mycielska, Grzegorz Wnęk, Suren Vardanian.

(jdk)