Wyniki castingu do „Akademii Pana Kleksa”

Do organizowanego przez Jasielski Dom przedstawienia muzycznego „Akademia Pana Kleksa” zakwalifikowało się 12 dzieci. Pierwsze spotkanie odbędzie się 6 maja br., godz. 18.00 w JDK (sala widowiskowa). Szczegóły na spotkaniu organizacyjnym. Poniżej lista osób, które pomyślnie przeszły casting.

Weronika Twarduś, Lilianna Orlińska, Nadia Kraus, Oliwia Wilgucka, Weronika Pastwa, Wiktoria Bolek, Wiktoria Zatwarnicka, Wojtek Musiał, Weronika Musiał, Zuzanna Wojcieszek oraz Klaudia Piotrowska, Julia Lubojemska.
Dziękujemy za zgłoszenia, mamy nadzieję, że będziemy się wszyscy świetnie bawić!!!

***

Napisana przez Jana Brzechwę „Akademia Pana Kleksa”  to niezwykła opowieść o zwykłym 12-letnim chłopcu Adasiu Niezgódce, który trafia do szkoły profesora Ambrożego Kleksa.

W tej tajemniczej szkole uczy nieprzeciętny Pan Kleks, którego pedagogiczne metody bardzo różnią się od tych spotykanych w zwykłej szkole. Dzięki nauce w Akademii Adaś odkrywa w sobie talenty i umiejętności, o które siebie nie podejrzewał. Wraz z kolegami przeżywa fantastyczne przygody!

Jan Brzechwa stworzył nie tylko nieśmiertelną książkę dla dzieci i młodzieży – stworzył prawdziwe arcydzieło polskiej literatury, a właściwie cały zaczarowany świat, całe magiczne uniwersum, w którym pojawiły się nie tylko kolejne książki, ale i filmy (w rolę ekranowego Pana Kleksa wcielił się Piotr Fronczewski).