Wieczór muzyki barokowej

Zespół Instrumentów Historycznych Risonanza przeniósł słuchaczy we wtorkowy wieczór (15 listopada br.) do czasów baroku. Wszystko za sprawą koncertu „Alla maniera italiana”, z cyklu „Peregrynacje muzyczne”, który zabrzmiał w sali offowej Jasielskiego Domu Kultury.

– Ogromnie się cieszę, że wracają do nas Peregrynacje Muzyczne. Wysłuchamy przepięknych utworów mistrzów Baroku. Artyści wykonają dla państwa kompozycje takich mistrzów jak Antonio Vivaldi i Arcangelo Corelli – powitała przybyłych Helena Gołębiowska, dyrektor placówki.

Muzycy przybliżyli słuchaczom muzykę włoską ery baroku. Oprócz wspomnianych już kompozycji Vivaldiego i Corellego artyści wykonali utwory Franciszka Marii Veraciniego. Podczas tego wieczoru, przybliżali również ciekawostki dotyczące twórczości danych twórców.

– Dwanaście sonat akademickich, napisanych przez Veraciniego, koresponduje z sonatami Corellego, ale co ciekawe, on tworzy je pod kątem nastroju, tonacji i jest to prawdopodobnie pewien rodzaj uznania artysty dla twórczości Corellego – mówiła Anna Śliwa.

Przybyli z prawdziwą przyjemnością wysłuchali ponad godzinnego koncertu i nagrodzili artystów gromkimi brawami.

pch