„Where is my Glow up?”polsko-norweskie widowisko taneczne w JDK

Twórcom nieobca jest idea łącząca potrzeby młodzieży, miłośników tańca, ruchu, spotkań, integracji, ale też włączania i większej otwartości. Różnorodne osoby znalazły swoje miejsce na scenie i w salach tanecznych podczas prób. 20 i 21 lipca podczas premiery w Krośnie i w Jaśle, wystąpią profesjonalni artyści z Norwegii, Polski i Ukrainy, przedstawiciele młodzieży z Krosna i okolic, osoby normatywne i z deficytami ruchowymi.

Koncepcja spektaklu „Where is my Glow up?” obejmuje postrzeganie siebie i tego, jak ja widzę siebie w świecie. Tożsamość jest najbardziej krucha w okresie dojrzewania, kiedy wygląd zmienia się, ewoluuje, a samoświadomość wzrasta. Dojrzewanie niesie zatem ze sobą zbiorowe oczekiwanie, aby rozbłysło, zwłaszcza w sensie fizycznym. Przede wszystkim teraz, w czasach gdy media społecznościowe są częścią naszego codziennego życia. W prawdziwym świecie tożsamość nieustannie ewoluuje, a oczekiwanie na rozbłysk jest jak pogoń za ciągle zmieniającą się koncepcją, abstrakcją, jest ulotna i nieuchwytna. Dlatego oczekiwanie na blask powoduje rozedrganie, rodzi niepewność, zwłaszcza gdy na niego czekasz, a ten nie nadchodzi, a przynajmniej tak myślisz.

Tworząc widowisko, twórcy zachęcają do zaakceptowania faktu, że wszyscy mamy jakiś rodzaj niepewności w sobie, jest to zarówno część tożsamości własnej, jak i naszego otoczenia. W pewien sposób ta nasza niepewność jednoczy nas z otoczeniem pomimo wielu różnic. Nasze postawy są tym, co będziemy starać się pokazać podczas spektaklu tanecznego i w pewnym sensie wytłumaczyć.

Producent: Jarl-Tore Helmobakk

Choreografia: Anna Helmobakk

Muzyka: Witold Jarosiński

Wizualizacje: Jędrzej Borkiewicz

Koordynacja tancerzy RCKP: Sabina Wójcik-Grygolec

Tancerze profesjonalni: Anastasia Kuprejeva, Vilde Andres Jensen, Maja Lubawa, Damian Drozd, Paweł Skalski.

Tancerze nieprofesjonalni: młodzież na co dzień tańcząca w Zespole Tańca Współczesnego Strecz oraz absolwenci zespołu, osoby normatywne oraz poruszające się na wózkach inwalidzkich.

Miejsce: Regionalne Centrum Kultur Pogranicza, sala widowiskowa, ul. Kolejowa 1, Krosno (premiera) oraz Jasielski Dom Kultury, sala widowiskowa, ul. Hugona Kołłątaja 1, Jasło, województwo podkarpackie.

Termin: 20 lipca 2023, godz. 18.00 (Krosno); 21 lipca 2023, godz. 18.00 (Jasło).

Wstęp: obowiązują bezpłatne wejściówki.

Jasło: wejściówki dostępne są w Sekretariacie JDK; godziny otwarcia sekretariatu (poniedziałek – piątek 8.15-15.30 oraz godzinę przed wydarzeniem).

Partnerzy medialni: portal Krosno112 i Jaslo4u oraz Telewizja Obiektyw.