Weekend z Kulturą w Jaśle – Zaproszenie

Gry i zabawy dla najmłodszych i tych starszych, kino plenerowe, koncert muzyki filmowej, warsztaty plastyczne, zabawy, a na zakończenie koncert znanej krakowskiej artystki – Basi Stępniak – Wilk. Te i inne atrakcje złożą się na „Weekend z Kulturą”. Impreza odbędzie się 30 i 31 lipca br. w Parku Miejskim oraz na jasielskim rynku. Organizatorami wydarzenia są: Miasto Jasło oraz miejskie instytucje kultury.

Punktualnie w sobotę o godzinie 15.00 w jasielskim parku rozpocznie się Wakacyjna Przygoda z Kolorami, na którą zapraszają animatorzy z Estrady Tyskiej. O tej samej porze będzie można spróbować swoich sił w dawnych zabawach podwórkowych i plastycznych, na które zapraszają pracownicy Muzeum Regionalnego w Jaśle. Miejska Biblioteka Publiczna poprowadzi animacje z morzem w kolorze, a Centrum Informacji Turystycznej i Kulturalnej zaprasza na wakacyjne animacje. Milusińscy będą mogli wesoło bawić się do godziny 19.00.

Sobotnie spotkanie z kulturą zakończy plenerowa projekcja kinowa. Na jasielskim rynku o godzinie  21.00 miłośnicy komedii Stanisława Barei z muzyką Jerzego „Dudusia” Matuszkiewicza obejrzą „Małżeństwo z rozsądku”, ten ponadczasowy obraz, bawi do dziś. Projekcja filmu odbędzie się w ramach projektu Jasielski Festiwal X Muzy, który został dofinansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

Niedzielne spotkanie w parku miejskim również rozpocznie się o godzinie 15.00, Letnią Sceną Muzyczną, wystąpią młodzi artyści związani z Jasielskim Domem Kultury. Dla najmłodszych JDK przygotował kącik zabaw, gdzie każdy maluch znajdzie coś dla siebie. Chętni będą mogli także wziąć udział w wariacjach plastycznych. Dobra zabawa gwarantowana! O godzinie 16.00 Teatr Nikoli zaprosi na Warsztaty Sztuki Cyrkowej, a dwie godziny później przedstawi pokaz Magii Pantomimy i Cyrku. Po emocjach cyrkowych czas na muzykę. O godzinie 19.00 z koncertem muzyki filmowej wystąpi zespół Wood Sound w składzie: Rafał Gomułka – klarnet; Aleksander Borowiec – sax altowy; Łukasz Mularz – sax tenorowy; Łukasz Książkiewicz – sax barytonowy; Wojtek Nowicki – piano; Bartek Bykowski – kontrabas oraz Kuba Sajdak – perkusja.

Wieczór zakończy „Muzyczna bombonierka” – koncert Basi Stępniak – Wilk. Na wydarzenie, zatytułowane tak, jak jej wtorkowa audycja w Radiu Kraków, złożą się najpopularniejsze kompozycje artystki, na co dzień związanej z kabaretem Loch Camelot. Nie zabraknie oczywiście „Bombonierki”, znanej ze wspólnego wykonania z Grzegorzem Turnauem. Zapowiada się znakomity wieczór!

Zapraszamy!

JDK