Warsztaty z kwiatami

Przez dwa dni (16 – 17 marca br.) w Jasielskim Domu Kultury trwały “Warsztaty z kwiatami”, które prowadziły rękodzielniczki z Polski i Ukrainy. Marta Wachel, uczestniczka grupy plastycznej dla dorosłych i Tatiana Yarosh z Irpina k/Kijowa, przybliżyły obecnym na warsztatach paniom tajniki tworzenia kwiatów z pianki oraz z atłasowych, kolorowych wstążek.

Kilkanaście uczestniczek zajęć było bardzo zainteresowanych nowymi technikami artystycznymi. Każda z nich własnoręcznie wykonała kolorowe spinki do włosów oraz kwiaty, z których można zrobić wianki, broszki, bukiety lub inne kompozycje.

Celem warsztatów było poznanie nowych form sztuki rękodzielniczej, wyjście naprzeciw oczekiwaniom naszych stałych bywalczyń, integracja z naszymi sąsiadami z Ukrainy oraz wymiana doświadczeń.

Integracja miała miejsce również w sali plastycznej dla dzieci, gdzie córka pani Tatiany–Ania, pokazała dzieciom uczestniczącym w naszych zajęciach, jak wykonać serce z origami. Było przy tym dużo śmiechu i zabawy, powstały biało-czerwone oraz żółto-niebieskie serduszka, które będą dekoracją holu JDK.