Wakacyjny pociąg do kultury z JDK

W środowe popołudnie, 25 sierpnia br. na tarasie Jasielskiego Domu Kultury pojawił się wakacyjny pociąg do kultury. Na młodych uczestników wydarzenia czekały atrakcje plastyczne, m.in. kolorowanki czy rysowanki, a także zabawy ruchowe, występ tancerzy i wokalistów Jasielskiego Domu Kultury oraz młodych aktorów przedstawienia muzycznego „Akademia Pana Kleksa”, zrealizowanego w lipcu przez JDK.

Na dzieci czekały specjalnie przygotowane tematyczne kolorowanki związane z latem i wakacjami. Mogły również z kolorowej tektury wykonać przestrzennego ślimaczka oraz kolorową rączkę. Młodzi plastycy z zapałem zabrali się za pracę przy wsparciu  Anny Brożyny, Ewy Kusiak i Katarzyny Gądek – Smyki, plastyczek JDK.

Do tanecznej zabawy wszystkich milusińskich zaprosiła Sonia Zwoleńska. Dzieci chętnie oddawały się muzycznym pląsom w rytm współczesnych przebojów.

Podczas spotkania wystąpili soliści z przedstawienia muzycznego „Akademia Pana Kleksa”, podopieczni Ewy Grzebień i Wojciecha Nowickiego, instruktorów JDK. Przybyli mogli wysłuchać piosenek: „Księżyc raz odwiedził staw”, w wykonaniu Weroniki Twarduś i Wiktorii Bolek. Emilia Konieczny przybliżyła wszystkim zasady związane z tym „Jak rozmawiać trzeba z psem”. „Kaczkę dziwaczkę” zaśpiewali Kuba Kaszowicz i Wojtek Musiał, natomiast „Na wyspach Bergamutach” zaśpiewali soliści występujący w przedstawieniu. „Balladę o Tolku Bananie” wykonał zespół wokalny JDK w składzie: Emilia Starzec, Ewelina Hanula, Aleksandra Kmiecik – Goleń i Aleksandra Sieńkowska. Piosenką uczczono pamięć zmarłego końcem lipca Jerzego „Dudusia” Matuszkiewicza, znakomitego muzyka i kompozytora m.in. tego utworu. Podczas wydarzenia odbyła się także premiera utworu „Dokąd zmierzam”, do słów Jerzego Gronkiewicza i Piotra Jurysia, skomponowany przez Aleksandrę Kmiecik – Goleń i Piotra Jurysia. Utwór ciepło przyjęty przez odbiorców wkrótce będzie miał premierę teledysku. Karolina Polak zaśpiewała utwory: „People Help The People” z repertuaru Birdy oraz „Something New”.

Aleksandra Brągiel zaśpiewała „Melancholie” z repertuaru Violetty Villas oraz „Dream a Little Dream Of Me” z repertuaru Ozzie Nelsona, wydani w 1931 roku był wielokrotnie coverowany przez wielu artystów.

Kolejny punktem na stacji kultura był występ tanecznej formacji R-Revolution, pod opieką Katarzyny Korony, instruktora tańca JDK. Występ tancerzy spotkał się z dużym uznaniem widzów. Kulturalne popołudnie zakończyły solowe występy Weroniki Mazur i Oliwii Górniak.

(pch)