W laboratorium szalonego naukowca

Zabawy i gry sprawnościowe, ale również laboratorium i doświadczenia z ciekłym azotem i suchym lodem czekały na dzieci, które wzięły udział w Odlotowym Popołudniu z Estradą Tyską. Na milusińskich, którzy przybyli do JDK-u we wtorkowe popołudnie 22 lutego br. czekała moc atrakcji.

Tego dnia scena Jasielskiego Domu Kultury zamieniła się w laboratorium szalonego naukowca. Czego tam nie było! Zlewki, menzurki, próbówki, a także termosy, garnek, a nawet czajnik. Przede wszystkim była tam duża butla z ciekłym azotem.

Śmiałkowie mieli okazję na własnej skórze przekonać się jak to jest puszczać dym nosem, jedząc… chrupkę kukurydzianą, przyjrzeć się z bliska suchemu lodowi, zmieścić w garnku schłodzonym ciekłym azotem cztery nadmuchane baloniki czy potrzymać w dłoni… płomień.

Wydarzenie cieszyło się ogromnym zainteresowaniem przyszłych laborantów. Mali naukowcy przez blisko dwie godziny odkrywali fascynujący świat nauki poprzez doświadczenia i zabawę, własnoręcznie mogli wykonać też część eksperymentów.

pch