VI Letnie Warsztaty Big Bandowe

Już po raz szósty organizujemy Letnie Warsztaty Big Bandowe (LWBB). W tym roku odbywać się będą od 19 do 23 sierpnia i już tradycyjnie zakończy je koncert uczestników. Projekt adresowany jest do dzieci, młodzieży i dorosłych zainteresowanych rozwijaniem umiejętności gry na instrumentach oraz poszerzeniem swoich horyzontów z zakresu muzyki jazzowej i rozrywkowej. Projekt ma również na celu integrację pokoleniową, współpracę i wymianę doświadczeń. Na zgłoszenia czekamy do 21 lipca br.

LWBB, wzorem lat ubiegłych potrwają 5 dni i realizowane będą w trzech grupach (sekcja instrumentów dętych blaszanych, sekcja instrumentów dętych drewnianych, sekcja instrumentów rytmicznych). Poprowadzą je zawodowi muzycy, absolwenci uczelni muzycznych. A będą to: Robert Pisarek, absolwent Akademii Muzycznej im. Karola Lipińskiego we Wrocławiu, Rafał Czarnacki, wykładowca na Wydziale Jazzu i Muzyki Rozrywkowej Uniwersytetu Rzeszowskiego oraz Michał Król, absolwent Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach.

Podczas kilkugodzinnych spotkań uczestnicy będą doskonalić warsztat pracy zespołowej, umiejętności interpretowania utworów, zgodnie z kanonami stylu i formy muzycznej w duchu tradycji big-bandowej oraz rozwijać umiejętności improwizatorskie. Warsztaty tradycyjnie już zakończy koncert uczestników.

Regulamin wraz z załącznikami poniżej oraz w zakładce „Dokumenty do pobrania”.

kp