Ulmowie. Prawdziwa historia bohaterskiej rodziny

Uczynili swoje życie darem dla innych. Jako członkowie rodziny, dali światu wzór prawdziwej, ludzkiej jedności, miłości i braterstwa. Józef i Wiktoria Ulma wraz z sześciorgiem dzieci i siódmym nienarodzonym, tak pozostaną zapamiętani w naszych sercach.

Widzowie, którzy mieli okazję zobaczyć pełną emocji i wzruszenia sztukę o bohaterskiej rodzinie Ulmów, z pewnością nieraz będą powracać myślami do tego, co najważniejsze i najcenniejsze w życiu każdego człowieka. A więc, miłości, przyjaźni, jedności, życzliwości, współczucia, odwagi i bohaterstwa. Ten najwyższy system wartości, wspaniale przedstawił w swojej sztuce Beniamin M. Bukowski.

Spektakl pt.: ,,Sprawiedliwi. Historia rodziny Ulmów” Teatru im. Wandy Siemaszkowej w Rzeszowie, zyskał uznanie wśród jasielskiej publiczności. Piękna scenografia, kostiumy i doborowa obsada, sprawiły, że widzowie mogli w pełni poznać i przeżyć przepiękną historię życia bohaterskiej rodziny z Markowej.

– Ta sztuka była bardzo poruszająca. To wspaniale, że została ona wystawiona w Jasielskim Domu Kultury. Cieszę się, że mogłam poznać głębiej historię życia cudownej rodziny z Markowej, która zapisała się na kartach historii dzięki swojej odwadze – powiedziała Pani Marta, która tego wieczoru siedziała na widowni.

Warto podkreślić, że spektakl doskonale wpisuje się w uroczystości beatyfikacyjne, które obchodzić będziemy 10 września 2023 r. w Markowej k. Łańcuta.

nj