Tancerki JDK na podium

Duet: Lena Bara i Wiktoria Telma oraz Nikola Wątroba wytańczyły II miejsce w XIII Ogólnopolskim Festiwalu Tańca „Intermedium”, który odbył się 9 czerwca br. w Regionalnym Centrum Kultur Pogranicza w Krośnie. W konkursie uczestniczyło blisko 1500 tancerzy z całej Polski: soliści, duety i zespoły w czterech kategoriach wiekowych od 7 do 30 +.

Jasielski Dom Kultury w najmłodszej kategorii (7 do 11 lat) reprezentowała grupa RR Kids (skład: Klaudia Stańczak, Jagoda Szynal, Wiktoria Telma, Lena Bara, Paulina Syrek, Zofia Wojtunik, Nikola Wątroba, Nikola Jurusik, Natalia Koczwara, Amelia Czarny), prowadzona przez Katarzynę Koronę, instruktorkę tańca JDK.

– Poziom prezentacji był bardzo wysoki, na scenie mogliśmy zobaczyć blisko 100 choreografii w trzech kategoriach wiekowych, co pokazuje jak bardzo taniec staje się popularny w naszym regionie – mówi Katarzyna Korona. – Wróciłyśmy zmotywowane do dalszej pracy, gdyż dziewczyny dopiero zaczynają swoją przygodę na wielkiej scenie, dlatego już po wakacjach wracamy na salę aby pracować nad kolejnymi układami – dodaje instruktorka tańca.

JDK