Sztuka ludowa i nieprofesjonalna. Konkurs dla twórców amatorów

Już po raz dziesiąty Jasielski Dom Kultury organizuje Biennale Sztuki Ludowej i Nieprofesjonalnej. Tym razem nie ma narzuconych tematów, panuje pełna dowolność w tym zakresie. Prace (malarstwo i rzeźba) należy składać do 6 grudnia br. w Jasielskim Domu Kultury. Po rozstrzygnięciu konkursu (15 grudnia br.) będzie można je obejrzeć w Galerii JDK do 31 stycznia 2024 r.

W konkursie mogą brać udział prace wykonane w ciągu ostatnich dwóch lat, wcześniej nigdzie nienagrodzone. Komisja artystyczna powołana przez organizatora, wyłoni zwycięskie prace w dwóch kategoriach: malarstwo i rzeźba. Wybrane spośród nich trafią na wystawę pokonkursową.

Biennale, który cieszy się sporym zainteresowaniem wśród twórców nieprofesjonalnych z powiatu jasielskiego, ma na celu: prezentację i popularyzację ich dorobku artystycznego, wymianę doświadczeń warsztatowych. Jest też cennym źródłem poszukiwania ciekawych osobowości twórczych w naszym regionie.

Szczegółowych informacji udziela Anna Brożyna, starszy instruktor ds. plastyki; tel. 13 443 51 54, e-mail: a.brozyna@jdkjaslo.pl

Regulamin

kp