Szczęśliwy dzień na osiedlu Rafineria

W minioną środę, 14 lipca, stadion na osiedlu Rafineria zamienił się w wielką scenę teatralną na której, prezentowany był pokaz iluzji, żonglerki „czym się da” czy tworzenie zwierząt z baloników. To wszystko za sprawą Klauna Feliksa i Olka Talkowskiego, aktorów krakowskiego Teatru Szczęście.

Wielu milusińskich chętnie wcieliło się w role asystentów klauna, a w nagrodę mogli m. in. wręczyć mamie wielki, kolorowy kwiat z balonów, otrzymać balonowy kask z nawigacją czy wykonać samemu piłeczki do żonglowania. Młodzi jaślanie, tak, jak i dzień wcześniej z entuzjazmem wcielili się w muzyków Wielkiej Orkiestry Klauna Feliksa i zagrali na ponad 20 instrumentach. Dzieci chętnie uczestniczyły w zabawach ruchowych wśród których powodzeniem cieszyły się kręgle na trawie, mini koszykówka czy żonglerka piłeczkami.

Nie mogło zabraknąć warsztatów plastycznych, w tym malowania farbami na folii oraz kolorowania rysowanek.

Wakacyjne Teatry Profilaktyczne współfinansowane są ze środków Miasta Jasła w ramach kampanii „Postaw na rodzinę” z Miejskiego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych oraz Przeciwdziałania Narkomanii.

(pch)