Szczęśliwe popołudnie w Hankówce

Zabawy ruchowe, pokaz iluzji, żonglerki i wspólne muzykowanie na ponad 20 instrumentach z klaunem Feliksem – to tylko kilka atrakcji, jakie czekały na dzieci podczas kolejnego spotkania w ramach Wakacyjnych Teatrów Profilaktycznych w Jaśle.

We wtorek 13 lipca br., milusińscy z osiedli Ulaszowice, Brzyszczki i Hankówka spędzili wesołe popołudnie z klaunem Feliksem. Oprócz aktorów krakowskiego Teatru Szczęście dzieci bawili instruktorzy Jasielskiego Domu Kultury. Ze względu na niesprzyjające warunki pogodowe impreza odbyła się we wnętrzu domu osiedlowego, co nie zmąciło dobrego samopoczucia najmłodszych. Imprezę rozpoczął krótkim koncertem dla dzieci Olek Talkowski, krakowski aktor i performer. Podczas spotkania dzieci poznały atrybuty klauna, wzięły udział w pokazie iluzji, improwizacji, a jako asystenci klauna, musieli wykazać się refleksem i szybkością łapiąc m.in. obręcze, które rzucał im Feliks. Chętni zagrali w Wielkiej Orkiestrze Klauna Feliksa. Nie zabrakło również fanów zwierzątek z balonów, które na życzenie najmłodszych wykonywał sam Feliks. Dużym powodzeniem cieszyły się warsztaty plastyczne.

Wakacyjne Teatry Profilaktyczne współfinansowane są ze środków Miasta Jasła w ramach kampanii „Postaw na rodzinę” z Miejskiego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych oraz Przeciwdziałania Narkomanii.

(pch)