Święto Tańca w Jaśle

Już po raz dwudziesty Jasło zostało Polską Stolicą Tańca. To wszystko za sprawą jubileuszowych XX Ogólnopolskich Andrzejkowych Spotkań Tanecznych. Impreza odbyła się w Jasielskim Domu Kultury, we wtorek 30 listopada br. W wydarzeniu udział wzięli młodzi tancerze z całej południowej Polski.

Okres pandemii odcisnął swoje piętno również na jasielskiej imprezie, pomimo tego do Grodu Bartłomieja przyjechało kilkudziesięciu młodych miłośników tańca.

– Jest nam bardzo miło gościć państwa u nas. Dziękujemy za zaufanie mimo tak wielu utrudnień. Życzę wszystkim, aby ta scena okazała się przyjazna dla tancerzy – zwróciła się do przybyłych Helena Gołębiowska, dyrektor placówki. Imprezę przygotowały i prowadziły Katarzyna Korona i Sonia Zwoleńska, instruktorki tańca JDK.

Zespoły, duety i soliści rywalizowali w trzech kategoriach wiekowych: I (7-11 lat), II (12-15 lat) i III (16-20) lat oraz w dwóch kategoriach tanecznych: inscenizacja taneczna i taniec nowoczesny. W tym roku, ze względu na obostrzenia sanitarne impreza miała charakter zamknięty, dlatego wyjątkowo na widowni zasiedli jedynie tancerze i ich instruktorzy.

Występy młodych adeptów tańca oceniało jury w składzie: Monika Godek, instruktor tańca współczesnego, założycielka Grupy Tanecznej Agitatus, tancerka Krakowskiego Teatru Tańca. Ewa Pluta, instruktor i choreograf tańca nowoczesnego (specjalizacja Hip Hop). Założycielka i choreograf zespołu FLASH oraz instruktor w Akademii tańca Art Dance. Adrian Miś, właściciel szkoły tańca Create Yourself. Brał udział w licznych projektach telewizyjnych takich jak: „Dancing with the Stars”, „Jaka to Melodia”, „Projekt Lady”, czy „Mam Talent”.

W pierwszej kategorii wiekowej w kategorii „taniec nowoczesny” triumfował zespół „Biedroneczki”. W kategorii „inscenizacja taneczna”: Łucja Trybus (solo), Maja Cudecka i Zuzanna Kozioł (duet), zespół DESTINIAKI. W drugiej kategorii wiekowej w kategorii „taniec nowoczesny” najwyższe miejsce na podium zdobyły:Nikola Stachura (solo), Lena Łątka i Dominik Dobrzański (duet), zespół WATCH THE GAME. W kategorii „inscenizacja taneczna”: Wiktoria Omachel (solo), Amelia Kaszowska (solo), zespół KLEKS II. W trzeciej kategorii wiekowej w tańcu nowoczesnym triumfowali: Oliwia Górniak (solo), Julia Wójcik i Alicja Moskwa (duet), zespół BACK TO BLACK. W inscenizacji tanecznej triumfowali: Wiktor Łacek (solo), Klaudia Tuchowska i Oliwia Ciuba (duet), zespół STRECZ.

Chciałbym powiedzieć, że wraz z każdą kategorią wiekową poziom był coraz wyższy. Jesteśmy naprawdę oczarowani waszymi występami. Mam nadzieję, że będziemy mieli okazje widzieć Was częściej. Jest fantastycznie i mam nadzieję, że mimo całej tej sytuacji pandemicznej będziecie nadal pracować, bo robicie to świetnie – zwrócił się do młodych tancerzy Adrian Miś, podsumowując imprezę.

Jurorzy zwrócili także uwagę na wysoki poziom imprezy, świetne przygotowanie wykonawców oraz pasję taneczną, która emanowała z młodych wykonawców podczas występów. Złożyli także podziękowania na ręce Katarzyny Korony za przygotowanie imprezy przez pracowników Jasielskiego Domu Kultury.

pch