Studnia Kulturalna JDK zaprasza: Tajemnice oliwnego gaju

124. Studnia Kulturalna Jasielskiego Domu Kultury przeniesie uczestników spotkania do gaju oliwnego na Peloponezie (Grecja), uprawianego przez firmę, którą założyła rodzina z Jasła. Gościem Studni, zaplanowanej na 4 sierpnia br. (piątek), będzie Ilona Dudek, córka Tadeusza Dudka, którego fascynacja pracą przy zbiorze oliwek dała początek rodzinnej firmie Taygetos Virgin.

Ilona Dudek opowie o Grecji, jej mieszkańcach, kulturze, architekturze, muzyce i kuchni, a przede wszystkim o sekretach oliwnego gaju, pracy w firmie i jej historii, zapoczątkowanej przez ojca.

Przygoda z Grecją Tadeusza Dudka rozpoczęła się kilkanaście lat temu od wyjazdu na zbiór oliwek w rejon pasma górskiego Taygetos na Peloponezie. Jego fascynacja Grecją, światem oliwek, ich uprawy i przetwórstwa udzieliła się rodzinie. Z pomocą najbliższych Państwo Dudkowie założyli rodzinną firmę Taygetos Virgin, zajmującą się uprawą gaju oliwnego na Peloponezie i produkcją oliwy. Swoją oliwę sprzedają w Polsce, natomiast zachwycona Grecją Ilona Dudek wciąż podróżuje, dzieląc swoje życie pomiędzy te dwa kraje.

124. spotkanie Studni Kulturalnej odbędzie się w piątek, 4 sierpnia br., o godz. 17.00 w JDK, pod hasłem „W gaju oliwnym u Dudków. Grecja oczami jaślan”. Wstęp jest bezpłatny; liczba miejsc ograniczona.

er