„Śpiewaj razem z nami” – podopieczni JDK nagrodzeni na festiwalu w Przemyślu

Zespół JazzKids z Jasielskiego Domu Kultury zdobył pierwsze miejsce w kategorii zespoły wokalne i wokalno – instrumentalne na XXXI Podkarpackim Festiwalu Piosenki „Śpiewaj razem z nami”. I nagrodę ex aequo otrzymała również formacja Back To Rock z Młodzieżowego Domu Kultury w Przemyślu. Wyróżnienie w tej samej kategorii jury przyznało duetowi wokalnemu JDK Karolina Polak – Mikołaj Majda. Mikołaj występował także jako solista w kategorii 13 – 17 lat i zdobył wyróżnienie. W finale festiwalu wzięły też udział wokalistki JDK: Emilia Konieczny, Aleksandra Sieńkowska, Laura Gondek. Finał wydarzenia odbył się dniach 1 i 2 kwietnia br. w Centrum Kulturalnym w Przemyślu. Zakończył się koncertem laureatów, w którym wystąpił zespół JazzKids z utworem „Księżyc raz odwiedził staw.” Zespół do konkursu przygotował Wojciech Nowicki – instruktor muzyki JDK zaś wokalistów Ewa Grzebień.

W wydarzeniu wzięło udział 78 solistów oraz 9 zespołów. Młodych wykonawców oceniało jury w składzie:

– Magdalena Skubisz – przewodnicząca, absolwentka AM w Katowicach, wokalistka, specjalista emisji głosu, pisarka, współpracująca z rzeszowskimi teatrami jako konsultant ds. wokalnych,

– Dagmara Moskwa – wokalistka, absolwentka AM w Krakowie na kierunku śpiew solowy, pedagog wokalny,

– Grzegorz Patałuch – pedagog, instruktor, instrumentalista, realizator dźwięku.

Członkowie jurorskiego składu podkreślali jak ważny jest powrót do występów przed „żywą” publicznością .Zwrócili również uwagę na wysoki poziom konkursu i dobór repertuaru, który był ambitny i starannie dobrany, charakteryzował się wysoką kulturą artystyczną, zarówno w warstwie muzycznej jak i tekstowej. Młodzi wykonawcy zaprezentowali zarówno klasykę polskiej muzyki rozrywkowej, standardy jazzowe, piosenki autorskie, aktorskie, musicalowe, jak również nowe aranżacje rodzimych i zagranicznych evergreenów.

Zwycięzcom i wyróżnionym gratulujemy!

JDK