Śpiew, taniec, muzyka, teatr: Majowa Noc z JDK

Tegoroczna Majowa Noc z JDK będzie nietypowa i wyjątkowa, bo rozpocznie się już o godz. 10.00 i potrwa prawie do północy 19 maja br. Na wszystkie wydarzenia wstęp jest wolny.

Zaczniemy od najmłodszych, do których skierowane będą przygody „Koziołka Matołka w krainie bajek”. Znany od pokoleń Koziołek, podczas swojej wędrówki uratuje Czerwonego Kapturka przed wilkiem, pomoże obudzić Królewnę Śnieżkę oraz ocali Jasia i Małgosię przed złą czarownicą. Spektakl przygotowany przez Przedszkole Miejskie nr 3 w Jaśle odbędzie się o godz. 10.00 w Sali widowiskowej JDK.

Po przerwie, która potrwa do godziny 17.00, w programie „Tańce Śpiewańce” zaprezentują się  uczestnicy naszych zajęć artystycznych. Z repertuarem dla dzieci wystąpią soliści i zespół wokalno-ruchowy, przygotowani przez: Ewę Grzebień i Alicję Szulc. Na scenie pojawią się także tancerze, uczęszczający na zajęcia do Katarzyny Korony oraz trio mażoretek prowadzonych przez Paulinę Baran. Podczas tej części Majowej Nocy wystąpi również Jazz off Combo czyli dawny Jazz Kids, w składzie poszerzonym o kilka osób, grających na instrumentach dętych. Muzycy przygotowani przez Wojciecha Nowickiego zagrają m.in. „Moon River”, „Straight no chaser”, „There will never be another you”.

Na „Nocne Batikowanie”, od godz. 18.30, zaprasza zainteresowanych Tomasz Jakubowski, instruktor Pracowni Batiku „Mamut” z Przasnysza. Podczas trwających około 3 godzin warsztatów, wprowadzi uczestników w teorię i historię batiku. Oprócz tego każdy będzie mógł wykonać niewielką pracę w tej technice i zabrać ją ze sobą.

Motyle rodzime i egzotyczne, nocne i dzienne będą głównymi bohaterami spotkania i jednocześnie wystawy, które przygotuje ponownie Krzysztof Mazur (gość Klubu Ludzi z Pasją, 10 marca 2020 r.) Na spotkanie z motylim światem zapraszamy o godz. 19.30.

W rytmie swingu i ballad odbędzie się recital Konrada Bilskiego. Zabrzmią utwory sentymentalne, radosne i energiczne. Nie zabraknie również jazzowych rytmów i poetyckiej wrażliwości. A to wszystko podczas koncertu, który rozpocznie się o godz. 20.00

14 kwietnia br. wielu mieszkańców Jasła było uczestnikami wieczoru żydowskiego. Program, w którym wystąpili: soliści i zespół wokalny „Muza”, zespół teatralny „Antrakt” oraz zespół taneczny „R-Revolution”, przygotowali instruktorzy JDK: Ewa Grzebień, Jacek Buczyński (instruktor teatru dla dorosłych) oraz Katarzyna Korona. Ci, którzy byli wówczas z nami przeżyli niezapomniane chwile i to właśnie m.in. z myślą o nich, jak również i o tych, którzy nie mogli uczestniczyć w tym wydarzeniu, organizujemy koncert po raz drugi. Od godz. 21.00 usłyszymy m.in. „Austerię”, „Sunrisesunset”, „Purim, purim”, „Gdybym był bogaty” oraz wiele innych piosenek i tekstów.

„Majowanie” zakończy o godz. 22.30 koncert „Z piosenkami Starszych Panów”, w wykonaniu solistów Jasielskiego Domu Kultury z gościnnym udziałem zespołu MellowTone, w składzie: Wojtek Nowicki, Bartek Bykowski i Michał Dudek. Podczas ponadgodzinnego występu usłyszymy  m.in. „Nie zakocham się tej wiosny”, „Pejzaż bez ciebie”. Koncertowi towarzyszyć będą aktorzy teatru młodzieżowego JDK pod kierunkiem Grażyny Żygłowicz.

kp