Sobotnia kolacja u głupca

Świetna ponad dwugodzinna zabawa, dowcipne dialogi  i – co najważniejsze – zadowolona widownia. To efekt spektaklu „Kolacja dla głupca” w wykonaniu aktorów rzeszowskiego Teatru im. Wandy Siemaszkowej, który jasielska publiczność miała okazję obejrzeć w sobotni wieczór, 18 czerwca br.

Sztuka w reżyserii Marcina Sławińskiego, która miała swoją premierę we wrześniu 2017 roku, jest jedną z najbardziej popularnych komedii światowego teatru. „Kolacja dla głupca”, napisana przez Francisa Vebera, francuskiego reżysera, scenarzystę i producenta, to cotygodniowe spotkania dla przyjaciół w posiadłości Pierre’a Brochanta. Tytułowy posiłek przebiega w formie  konkursu  i polega  na przyprowadzeniu największego nieudacznika i idioty, który zapewni zebranym jak najwięcej rozrywki. Tak właśnie poznajemy François’a Pignona, który  pozornie spełnia wszystkie te wymagania. Jednak nieświadomy gry, w którą zostaje wplątany, wprowadza prawdziwy zamęt w życie Pierre’a i to on bezwiednie staje się mistrzem ceremonii. To z kolei prowadzi do serii śmiesznych sytuacji i gwarantuje świetną rozrywkę widzom. W sztuce pojawią się także żona i kochanka Pierre’a Brochanta, jego przyjaciel oraz przedstawiciel instytucji podatkowej.

Na scenie Jasielskiego Domu Kultury wystąpili: Joanna Baran-Marczydło, Małgorzata Pruchnik-Chołka oraz Robert Chodur, Waldemar Czyszak, Marek Kępiński, Adam Mężyk i Robert Żurek.

kp