Serduszka dla Paulinki

Panie z działającej w Jasielskim Domu Kultury Pracowni Edukacji Twórczej włączyły się do akcji charytatywnej „Nocna jazda ratowników” organizowanej w niedzielę, 28 maja br., na rzecz 5-letniej, ciężko chorej Paulinki Okarmy z Jasła. Mamie Paulinki przekazały około stu uroczych, własnoręcznie wykonanych drobiazgów, świetnie nadających się na prezenciki.

Cacka te powstały z potrzeby serca. Gdy tylko ich autorki dowiedziały się, że trwa akcja pomocowa dla małej jaślanki, z ochotą się do niej przyłączyły. Wybrały główne wydarzenie akcji, organizowane w ostatnią niedzielę maja br. w Jedliczu – „Nocną jazdę ratowników”, której towarzyszyć będą liczne atrakcje, m.in. licytacje i loteria.

Rękodzielnicze cudeńka panie wykonywały podczas ostatnich kilkunastu spotkań w PET, dopieszczając każdy szczegół, aby zachwyciły tych, którzy zdecydują się je nabyć. Na akcję przekazały około 80 uszytych ze skrawków materiałów i pasmanterii serc i zawieszek oraz 20 mydełek zdobionych techniką decoupage.

W pracę – razem z opiekunką pracowni Katarzyną Gądek (grafik JDK) – zaangażowały się: Maria Stanisławczyk, Zofia Berezowska, Barbara Ryznar, Krystyna Mikołajczyk, Grażyna Jaśko, Ewa Olbrot, Renata Markuszka, Teresa Macek i Elżbieta Marchewka, której towarzyszył syn Paweł. Prezenty wykonały z materiałów własnych, z wyjątkiem mydełek, które dostały od JDK i ozdobiły.

st

Poprzedni artykułZwiedzanie z KK-T JDK: Na styku kultur
Następny artykułKarolina Polak nagrodzona w Opolu