Seniorzy świętowali swój dzień

W niedzielę, 2 października br. w ramach Międzynarodowego Dnia Osób Starszych, seniorzy którzy przybyli do Jasielskiego Domu Kultury mogli obejrzeć spektakl „Długi Łykend”, Białostockiego Teatru Komedialnia. Wydarzenie zrealizowano w ramach Programu Aktywności Lokalnej Miasta Jasła Dla Seniorów na lata 2021 – 2025.

Spektakl przyciągnął liczne grono seniorów.

– Jest to czas, aby oderwać się od różnych zmartwień, odpocząć i zrelaksować podczas tego spektaklu. Po drugie z tego miejsca chciałabym państwa prosić, abyście się dzielili swoimi życiowymi doświadczeniami z młodszymi, żeby się tak strasznie nie martwić, ponieważ życie oprócz złych, ma również swoje dobre strony. Życzę państwu wszystkiego najlepszego z okazji Międzynarodowego Dnia Osób Starszych. Chciałabym jeszcze podziękować pani dyrektor JDK, naszym współpracownikom, za to, że przygotowali ten spektakl. Wierzę, że będziecie się państwo dobrze bawić – zwróciła się do przybyłych Małgorzata Adamska – Chmiel, zastępca burmistrza Jasła.

Spektakl „Długi łykend”, to klasyczna komedia obyczajowa. Opowiada o perypetiach dwóch par małżeńskich: Karola, wziętego prawnika i sknery, Wandy, modnej pani psycholog, a także nieco gamoniowatego nauczyciela Roberta oraz Poli, wielbicielki Dody i mody. Cała czwórka spotyka się w nowej luksusowej willi właśnie kupionej przez Karola gdzieś na skraju Puszczy Białowieskiej w mateczniku lelka krzykliwego. Ich wzajemne relacje szybko wychodzą poza granice zwykłego spotkania przyjaciół, a skrywane dotąd uczucia zaczynają mocno komplikować spokojne dotychczas życie obu par. W obie pary wcielili się znani i lubiani aktorzy teatralni i telewizyjni: Maja Barełkowska, Katarzyna Walter, Piotr Cyrwus i Wojciech Wysocki. Humor sytuacyjny, błyskotliwe dialogi i nieoczekiwane zwroty akcji wywoływały u widzów salwy śmiechu. Blisko dwugodzinny występ spotkał się z doskonałym przyjęciem publiczności.

pch