Między kinem a psychologią: „Pokój nauczycielski”

Nominowany do Oscara i zdobywca pięciu niemieckich nagród filmowych „Pokój nauczycielski” będzie można obejrzeć 24 kwietnia o godz. 18.00 w Kinie JDK „Syrena”. Projekcja obrazu odbędzie się w ramach projektu dofinansowanego przez Stowarzyszenie Kin Studyjnych. Bilety w cenie 18 zł można kupić w sekretariacie JDK lub on line. KUP BILET

Zadanie, realizowane przez Jasielski Dom Kultury jest wydarzeniem psychoedukacyjnym, które ma na celu promowanie wiedzy psychologicznej i zdrowia psychicznego wśród młodzieży Jasielszczyzny. Pokaz filmu poprzedzony zostanie krótką prelekcją Pawła Górniaka, psychologa i psychoterapeuty, natomiast po projekcji odbędzie się dyskusja z publicznością, której punktem wyjścia będą wątki zawarte w filmie. Podczas rozmów poruszone zostaną tematy dotyczące zdrowia psychicznego, jego profilaktyki, a także nieustannie zachodzących zmian społecznych, zwłaszcza w czasie pandemii i po jej zakończeniu. Program spotkania obejmie także konkurs z nagrodami.
Projekt rozpocznie cykl spotkań poświęconych problemom dorastającej młodzieży, propagujących jednocześnie kino o wysokich walorach artystycznych.