Produkcja godna uznania

Uratował życie setek tysięcy, a nawet milionów ludzi. Za swoją żmudną pracę, odkrycia naukowe i pomoc niesioną drugiemu człowiekowi został uhonorowany tytułem Sprawiedliwy Wśród Narodów Świata. Rudolf Weigl, bo o nim mowa, to główny bohater najnowszej produkcji filmowej Obiektyw Film Studio.

Uroczysta premiera filmu „Weigl – zwyciężyć tyfus” w reżyserii Marcina Głowackiego, odbyła się 15 grudnia br. w sali widowiskowej Jasielskiego Domu Kultury. Projekcja przyciągnęła liczną publiczność i wielu zacnych gości. A wszystko za sprawą tytułowego bohatera, który zasłynął dzięki opracowaniu skutecznej szczepionki przeciw tyfusowi plamistemu.

Dumy nie kryli obecni na premierze jaślanie, którym prof. Rudolf Weigl utkwił w pamięci jako człowiek o wielkim sercu i umyśle.

Bardzo się cieszę, że mogłem zobaczyć ten film. Poznałem wiele nowych, ciekawych wątków z życia profesora. Jestem dumny z tego, że Weigl związany był z naszym miastem, bo jako młody chłopak uczęszczał do jasielskiego gimnazjum. Jego praca i osiągnięcia są zdecydowanie godne uznania i podziwu. Marcin Kwaśny wcielił się w postać Rudolfa Weigla znakomicie – powiedział pan Paweł, jaślanin.

W obsadzie znaleźli się także: Tomasz Stockinger, Artur Dziurman, Lesław Żurek, Peter Lucas, Maciej Słota, Aleksander Talkowski, Kamila Bestry-Kuźma, Dagny Mikoś i Mateusz Mikoś.

nj