Pomiędzy kinem a psychologią: „Monster”

„Monster” to kolejna propozycja filmowa w ramach cyklu „Pomiędzy kinem a psychologią”. Tym razem na ekranie zobaczymy nominowaną do Oscara i nagrodzoną Złotą Palmą japońską produkcję w reżyserii Hirokazu Koreedy. Pokaz filmu odbędzie się 29 maja br. o godz. 18.00 w Kinie JDK „Syrena” i połączony będzie z dyskusją, którą poprowadzi psycholog i psychoterapeuta Paweł Górniak. Bilety w cenie 18 zł do nabycia w sekretariacie JDK, on line lub w kinie przed seansem. KUP BILET

„Monster”, który miał światową premierę 17 maja 2023 r. w Polsce premierowo trafi na ekrany 17 maja w tym roku. Koreeda stworzył pełną zaskoczeń, doskonale skonstruowaną opowieść o dziecięcych tajemnicach. Obraz ukazuje trzy perspektywy tej samej, z pozoru prostej historii. Bójka w szkole, moralnie niepewny nauczyciel i matka walcząca o syna.

Kolejne puzzle układane są przez Koreedę z chirurgiczną precyzją i odsłaniają przed widzem sekrety bohaterów. Opowieść o tym, jak przyjaźń, miłość i odrzucenie tak często istnieją w tym samym kontinuum. Emocje filmowe potęgowane są przez najwyższej próby ścieżkę dźwiękową, będącą ostatnią pracą nagrodzonego Oscarem kompozytora Ryuichiego Sakamoto.