Piotruś Pan i Kapitan Hak w walce dobra ze złem

Pełna sala widowiskowa, fantastyczna widownia  i znakomici młodzi aktorzy. To wszystko w jednym miejscu – na sali widowiskowej Jasielskiego Domu Kultury. Powód? – premiera widowiska „Piotruś Pan i piraci”, w wykonaniu aktorów Teatru Maskotka, działającego w Jasielskim Domu Kultury. Reżyserem spektaklu, który odbył się 9 czerwca br. jest Renata Samborska.

Dziękuję teatrowi, bo to jest ogrom pracy. O ile wszyscy ci aktorzy mają satysfakcję ze swojej pracy, to jest ktoś, bez kogo by tego spektaklu nie było. Cały ciężar za przedstawienie spoczywa na Renacie Samborskiej, za co jej bardzo dziękuję. Zrobić przedstawienie w tak krótkim czasie, to jest naprawdę wyzwanie. Aktorzy są wspaniali i Renata też. Dziękuję, że masz duszę Piotrusia Pana – mówiła po premierze Helena Gołębiowska, dyrektor Jasielskiego Domu Kultury.

Na godzinę widownia przeniosła się do świata wróżek, magii i piratów. Do świata, w którym dzieci latają i śpiewają syreny. Do świata, w którym istnieje prawdziwa przyjaźń, a dobro zwycięża zło. Brawurowe role młodych artystów, choreografia i scenografia  stworzyły niepowtarzalny klimat, a mali widzowie z wypiekami na twarzach obserwowali  dynamiczną akcję na scenie.

***

Teatr „Maskotka” działający przy Jasielskim Domu Kultury, wystąpił w składzie: Piotruś Pan: Jonatan Maciejowski, Kapitan Hak: Wojciech Knapik (gościnnie), Wanda: Milena Nocek, Janka: Maja Czyżowicz, Dzwoneczek: Nikola Jurusik, Piraci: Zofia Aftanaz, Michalina Błoniarz, Carmen Cyran, Emilia Pękalska, Amelia Olbrot – Santivaňez, Wiktor Furmanek, Tymek Łącki, Drużyna Piotrusia Pana: Maria Biernacka Zosia Kozik, Ania Ziarko, Zosia Żygłowicz, Mama: Patrycja Zoła (gościnnie).

kp