Piosenki z bajek dla młodzieży. Warsztaty wokalno – aktorskie

Warsztaty wokalno – aktorskie „Piosenki z bajek” to kolejna interesująca propozycja w ramach Zimowej Akademii Artystycznej – Ferie dla każdego. Tym razem adresowana jest do młodzieży, w wieku od 15 do 20 roku życia. Spotkania, które potrwają od 5 do 7 lutego br. poprowadzą zawodowi aktorzy: Robert Żurek i Justyna Król z Teatru im. Wandy Siemaszkowej w Rzeszowie. Trzydniowe warsztaty, których koszt wynosi 150 zł, zakończą się pokazem.

Przez trzy dni prowadzący będą pracować razem z uczestnikami zajęć nad emisją głosu, oddechem i dykcją. Szczególną uwagę poświęcą interpretacji piosenek.  -Tematyka utworów może być bardzo różnorodna. Uczestnicy przygotowują na warsztaty swoją ulubioną piosenkę z bajki lub musicalu w języku polskim, natomiast aktorzy pokażą im różne możliwości interpretacji tego samego utworu – mówi Ewa Grzebień, kierownik Działu Animacji i Kultury w Jasielskim Domu Kultury.

***

Robert Żurek, absolwent wydziału aktorskiego w krakowskiej Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej (obecnie Akademia Sztuk Teatralnych – przyp. red.), od lat związany jest z Teatrem im. Wandy Siemaszkowej w Rzeszowie. Mieszkańcy Jasła mogli go zobaczyć w dwóch fabularyzowanych dokumentach, wyprodukowanych przez Telewizję Obiektyw: „Łukasiewicz nafciarz romantyk” oraz „Wieleżyński. Alchemik ze Lwowa”, zagrał także w „Spisie cudzołożnic” w reżyserii Jerzego Stuhra. – Wspaniały, charyzmatyczny aktor. Każda jego teatralna kreacja to majstersztyk. Uwielbiany przez publiczność i krytykę. Perła w koronie Teatru im. W. Siemaszkowej w Rzeszowie i krakowskiego Teatru Mumerus, którego jest współzałożycielem. Zdobywca wielu aktorskich nagród i wyróżnień. Nagradzany przez władze miasta Rzeszowa i Podkarpacia oraz Małopolski – czytamy o artyście na stronie Teatru Bo tak.

Pochodząca z Lubaczowa Justyna Król (rocznik 1987) jest absolwentką L’art Studio w Krakowie oraz Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej we Wrocławiu (Wydział Lalkarski). Jak sama mówi, aktorką została dość naturalnie, bo od dziecka śpiewała i grała na skrzypcach.

kp