Pierwsze filmy w KKD „Nostromo”

Zapraszamy na pierwsze w tym roku spotkania w ramach Kinowego Klubu Dyskusyjnego „Nostromo”. Już 13 stycznia w Kinie JDK „Syrena” obejrzeć będzie można „Diunę”, a 20 stycznia zobaczymy „Ostatniej nocy w Soho”. Cena biletu: 15 zł.

Diuna
Reżyseria: Denis Villeneuve
Scenariusz: Eric Roth / Denis Villeneuve / Jon Spaihts
Gatunek: Sci-Fi
Produkcja: Kanada / USA / Węgry / Wielka Brytania (2021)

Diuna, produkcja Warner Bros. Pictures i Legendary Pictures w reżyserii nominowanego do Oscara Denisa Villeneuve’a (Nowy początek, Blade Runner 2049), to kolejna, trzecia już adaptacja bestsellerowej powieści Franka Herberta. Jest rok 10192, znanym wszechświatem niepodzielnie włada Imperator Padyszach Shaddam IV. Dzięki tajemniczemu narkotykowi – melanżowi, ludzie mogą pokonywać ogromne odległości w ułamku sekund oraz zaglądać w strumień czasu. Jednak melanż występuje jedynie na pustynnej planecie Arrakis na obrzeżach zamieszkanego wszechświata. W swej nieprzebranej mądrości Imperator oferuje zarządzanie tym skarbem rodowi Atrydów. Co z tego wyniknie?

Ostatniej nocy w Soho 
Reżyseria: Edgar Wright
Scenariusz: Krysty Wilson-Cairns / Edgar Wright
Gatunek: Dramat, thriller
Produkcja: Wielka Brytania (2021)

W thrillerze psychologicznym uznanego reżysera Edgara Wrighta Eloise (Thomasin McKenzie), aspirująca projektantka mody, w tajemniczy sposób wkracza w lata 60-te, gdzie spotyka olśniewającą, niedoszłą piosenkarkę, Sandie (Anya Taylor-Joy). Cały urok glamour lat 60—tych to nie wszystko, sny z przeszłości zaczynają przybierać znacznie mroczniejszą postać.
Eloise to świeżo upieczona studentka mody, która właśnie przybyła do Londynu, aby rozpocząć swoją przyszłość. Dziewczyna ma jednak obsesję na punkcie przeszłości – tęskni za minionym wiekiem, zdesperowana, by doświadczyć Londynu lat 60-tych w całej okazałości. Jednak niesamowita wyobraźnia Eloise oznacza, że może otrzymać szansę bardziej dosłownie, niż sądzi.
W rolach głównych zobaczymy: Thomasin McKenzie, która została doceniona za rolę w „Jojo Rabbit” oraz Annę Taylor-Joy znanej głównie z serialu „Gambit Królowej”.  Reżyserem filmu jest Edgar Wright („Baby Driver”).