Niedosyt to psychologiczny thriller, który zachwycił już amerykańskich krytyków i jest typowany przez magazyn Indiewire jako jeden z najpoważniejszych kandydatów do przyszłorocznych Oscarów. Główne role w filmie odgrywają Haley Bennett (Dziewczyna z pociągu, Prosto w serce), Elizabeth Marvel (House of Cards, Homeland) i Denis O’Hare (Wielkie kłamstewka, Dallas Buyers Club).
Hunter (Haley Bennett) ma przystojnego męża, wielki dom, bajecznie bogatych teściów i wyniki badań jednoznacznie wskazujące na to, że w jej ciele zaczyna rozwijać się dziecko. Zamknięta w swojej złotej klatce dziewczyna poddaje się całkowicie woli rodziny, która przejmuje coraz większą kontrolę nad jej życiem. Hunter wykształca w sobie nietypowy mechanizm obronny: nieodpartą potrzebę połykania drobnych przedmiotów, takich jak szklane kulki czy pinezki i inne znalezione w zakamarkach domu rzeczy. Pozornie idealny świat zaczyna rozpadać się na kawałki.
Pierwsze przedpremierowe pokazy „Niedosytu” w Polsce były niemal całkowicie wyprzedane (oczywiście biorąc pod uwagę koronawirusowe obostrzenia), a na Filmwebie „Niedosyt” zajmuje piąte miejsce wśród najbardziej oczekiwanych filmów.
Pokaz przedpremierowy
Nagłe zniknięcie nestorki rodu, Edny (Robyn Nevin), zmusza jej córkę (Emily Mortimer) i wnuczkę (Bella Heathcote) do powrotu do rodzinnego domu. Podczas gdy obie kobiety desperacko szukają śladów, które mogłyby naprowadzić je na miejsce pobytu Edny, ta niespodziewanie wraca do domostwa. Radość córki i wnuczki przerywa jednak zachowanie staruszki – Edna nie zamierza powiedzieć, gdzie była, zapomina imion członków rodziny i z każdym dniem staje się coraz bardziej agresywna.
Mogący pochwalić się gwiazdorską obsadą, debiutancki horror Natalie James to największe tegoroczne objawienie gatunku (91% pozytywnych recenzji na Rotten Tomatoes!) i film, który zdążył już przerazić amerykańską publiczność, wspinając się na pierwsze miejsce tamtejszego box office’u. Relikt to nie tylko doskonały horror o nawiedzonym domu – to też mroczna, posępna, wgryzająca się w umysł opowieść o przekazywanej z pokolenia na pokolenie chorobie, która nie pozwoli Wam się otrząsnąć przez kilka następnych nocy. Polska premiera: listopad 2020.