Osobowość Roku: Nominacja dla Katarzyny Korony

Nasza koleżanka Katarzyna Korona, instruktor tańca, otrzymała od Kapituły Redakcji „Nowin” nominację do tytułu Osobowość Roku 2023 w kategorii „Kultura”. Kapituła doceniła jej wkład w życie kulturalne jasielskiej spółczesności, przyznając nominację w szczególności za popularyzowanie tańca, zarażanie taneczną pasją młodych mieszkańców Jasła i okolicy oraz wspieranie ich rozwoju.

Kasia jest związana z tańcem od ponad 20 lat. Najpierw jako tancerka Grupy Tańca Współczesnego “Strecz” z Krosna, a następnie już jako instruktor, prowadząc zajęcia, warsztaty i przygotowując spektakle taneczne. Jest absolwentką Państwowego Pomaturalnego Studium Kształcenia Animatorów w Krośnie na kierunku turystyka i rekreacja, ukończyła kurs kwalifikacyjny instruktora tańca współczesnego oraz instruktora fitness w Rzeszowie. Szkoliła swój warsztat u najlepszych instruktorów w Polsce, takich jak: Tomasz Wygoda, Leszek Bzdyl, Iwona Olszowska, Marta Pietruszka, Eryk Makohon, Witold Jurewicz, Piotr Galiński, Tomasz Prządka, Mariusz Kotarski, Anna “YouYa” Jujka i wielu innych. Kasia w trakcie swojej pracy miała styczność z wieloma technikami tanecznymi (jazz, modern dance, contemporary, hip hop, breakdance, house, disco, show dance), realizując spektakle taneczne: “Dance Alive” (2006), “Let’s Dance” (2007), “Human” (2018) oraz przygotowując wiele koncertów i widowisk z tancerzami z Polski i zza granicy.
Jest założycielką grupy tanecznej R-Revolution, działającej od 2008 roku w Jasielskim Domu Kultury, z którą zdobyła mnóstwo nagród i wyróżnień na przeglądach, konkursach i festiwalach tanecznych. K. Korona jest także inicjatorką wydarzeń tanecznych i artystycznych w Jaśle (Jasielska Scena Tańca, Letnie Warsztaty Taneczne, Festiwal Tańca “Złoty Jasiołek”, „Talenciaki”) oraz organizatorką Międzynarodowych Andrzejkowych Spotkań Tanecznych, które przyciągnęły do Jasła już ponad 7 tysięcy tancerzy.
Jako instruktor tańca stara się przede wszystkim motywować oraz przekazywać pasję do tańca swoim podopiecznym, dzieciom, młodzieży oraz dorosłym.

Gorąco zachęcamy do głosowania na naszą koleżankę. Aby zagłosować, wyślij SMS: RZK.65 na numer 7303. Koszt wysłania jednego SMS-a wynosi 3,69 zł z VAT (3 zł + VAT). Głosowanie trwa do 20 czerwca br., do godz. 20.30

***

OSOBOWOŚĆ ROKU to wielki plebiscyt prowadzony w całej Polsce przez dzienniki regionalne i serwisy internetowe wydawnictwa Polska Press. Na Podkarpaciu organizowany jest przez Nowiny – Gazetę Codzienną i serwis www.nowiny24.pl oraz miejskie i powiatowe serwisy www.naszemiasto.pl.
Prestiżowe nagrody za działania w 2023 roku zostaną przyznane najpierw osobno w miastach i powiatach naszego regionu, a następnie na szczeblu województwa. Plebiscyt zakończy ogólnopolski finał, który wyłoni laureatów głównych tytułów Osobowość Roku Polski 2023.
Statuetki i nagrody zostaną wręczone we wrześniu podczas uroczystej wojewódzkiej gali, a później przyjdzie czas na podsumowanie plebiscytu w skali całej Polski. Laureaci w każdej kategorii z każdego województwa zostaną zaproszeni na ogólnopolską galę, które odbędzie się 19 października na Zamku Królewskim w Warszawie.