OKMI. Za nami przesłuchania

Ponad 90 młodych i utalentowanych muzyków, pochodzących z różnych stron Polski zaprezentowało się podczas dwudniowych przesłuchań w XVIII Ogólnopolskim Konkursie Młodych Instrumentalistów im. Stefanii Woytowicz w Jaśle.

Wszyscy uczestnicy pokazali wysoki poziom artystyczny i klasę. Jury w składzie: prof. Andrzej Godek (klarnet), dr hab. Oriana Masternak (skrzypce) z Akademii Muzycznej im. Krzysztofa Pendereckiego w Krakowie, prof. dr hab. Lidia Grzanka – Urbaniak (wiolonczela), prof. Paweł Zawadzki z Akademii Muzycznej we Wrocławiu (fortepian), prof. Igor Cecocho (trąbka) z Akademii Muzycznej we Wrocławiu i Łodzi oraz dr hab. Arkadiusz Krupa (obój) z Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w Warszawie, miało bardzo trudne zadanie, by wyłonić najlepszych.

Przesłuchania odbyły się 21 i 21 marca br. w Jasielskim Domu Kultury i Państwowej Szkole Muzycznej I st. im. Witolda Lutosławskiego w Jaśle. Jury oceniało przede wszystkim technikę gry na instrumencie, interpretację utworu, wrażenia artystyczne i ogólny wyraz artystyczny.

Warto podkreślić, że konkurs od lat cieszy się dużym uznaniem i prestiżem.

Naukę gry na instrumencie rozpoczęłam trzy lata temu. Na scenie towarzyszył mi lekki stres, ale bardzo mi się podobało. W przyszłym roku także chciałabym wziąć udział w tym konkursie – powiedziała Marta Cisowska z Opola, uczestniczka tegorocznej edycji konkursu.

Koncert Laureatów wraz z rozdaniem nagród i dyplomów odbędzie się 22 marca (piątek), o godz. 18:30.

Patronat honorowy: Burmistrz Miasta Jasła. Organizatorzy: Jasielski Dom Kultury i Państwowa Szkoła Muzyczna I st. im. Witolda Lutosławskiego w Jaśle. Partner wydarzenia: Unimot. Partner motoryzacyjny: Auto Podlasie Toyota Jasło.

nj