Ogólnopolskie sukcesy Karoliny Polak

28. Ogólnopolski Festiwal Piosenki PIOSENKOBRANIE 2021 odbył się w niedzielę (20 czerwca br.) w opolskim Amfiteatrze. W finale konkursu organizowanego przez Młodzieżowy Dom Kultury w Opolu, Muzeum Polskiej Piosenki i Miasto Opole wzięło udział 61 młodych wokalistów, wyłonionych w drodze eliminacji spośród prawie 300 kandydatów, reprezentujących aż 14 województw.

W jury zasiedli: Grażyna Łobaszewska (przewodnicząca), Jarosław Wasik, Natalia Zastępa, Jędrzej Skiba i Dariusz Romanowski. Jasielski Dom Kultury reprezentowała Karolina Polak (od pięciu lat jest wokalistką studia wokalnego prowadzonego przez Ewę Grzebień), która wraz z akordeonistą Maciejem Ochwatem przygotowała na tę okazję piosenkę „Grand Valse Brillant” z repertuaru Ewy Demarczyk. Maciej nie mógł być obecny podczas finału, dlatego też  solistka wystąpiła z podkładem przez niego zaaranżowanym i nagranym. Wykonanie piosenki, bardzo trudnej muzycznie i interpretacyjnie, spodobało się jury konkursowemu, które przyznało wokalistce II nagrodę. Jest to tym większy sukces, iż w tej kategorii (VII i VIII klas) przyznano tylko I i II nagrodę (bez wyróżnień).

fot. archiwum prywatne

Natomiast wyróżnienie w kategorii solistów 11-13 lat, Karolina zdobyła II Ogólnopolskim Internetowym  Konkursie Wokalarium – zorganizowanym przez MDK w Kielcach.

(eg)