O.N.E. w Jasielskim Domu Kultury

Zespół O.N.E. to reprezentantki jazzu nowoczesnego, łączącego w sobie elementy muzyki współczesnej, hip hopu czy techno. Grupa wystąpi w czwartek, 17 listopada br. o godzinie 18.00 na deskach Jasielskiego Domu Kultury w ramach IX edycji JasMatów – Jasielskich Jazzowych Klimatów. Cena biletu -50 zł.

Artystki zaprezentują przed jasielską publicznością swój autorski program złożony z kompozycji i aranżacji tworzących go instrumentalistek. Jest to jazz zagrany nowocześnie, energetycznie i niesztampowo, co z pewnością przypadnie do gustu miłośnikom takich brzmień.

Przez kilka lat zespół działał pod nazwą O.N.E. Quintet, w tej formie został wybrany przez krytyków Jazz Forum zespołem roku 2021 w kategorii Nadzieja Jazzu oraz nominowany do nagrody Fryderyk 2021 w kategorii Fonograficzny Debiut Roku – Jazz. Podczas XXIX Gali Grand Prix Jazz Melomani, zespół znalazł się wśród zwycięzców Oskarów Jazzowych za rok 2020. O.N.E. Quintet został wyróżniony statuetką w kategorii Nadzieja Jazzu. Panie mają na swoim koncie dwa albumy: „One” wydany 1 maja 2020, oraz „Entoloma”, który ukazał się również nakładem wytwórni Audio Cave, 8 marca 2022 br.

Zespół powstał w 2015 roku. Obecnie tworzą go: Kamila Drabek – kontrabas; Monika Muc – saksofon altowy; Patrycja Wybrańczyk – perkusja i Pola Atmańska – fortepian.

Artystki tworzące O.N.E. to wybitne przedstawicielki młodego pokolenia muzyków, na co dzień udzielające się na scenie jazzowej, awangardowej i pop.

pch