Dni Jasła 2023 i Niedzielna Letnia Scena Radia Eska

Tegoroczne Dni Jasła już za nami. Niedzielne popołudnie na obiektach MOSiRu upłynęło pod znakiem koncertów Letniej Sceny Radia Eska.

Jako pierwsi wystąpili wokaliści Jasielskiego Domu Kultury, Karolina Polak i Mikołaj Majda, doskonalący swój warsztat wokalny pod okiem Ewy Grzebień, trenerki wokalnej wielu utalentowanych młodych jaślan. Następnie na scenie pojawili się młodzi instrumentaliści tworzący zespół Jazz of Combo, którego kierownikiem jest Wojtek Nowicki, instruktor muzyczny JDK. Podczas koncertu wykonali standardy muzyki rozrywkowej m.in. „Jive At Five”, „Moon River” czy „Celebration”.

Po krótkiej przerwie na scenie pojawili się muzycy zespołu Ikarus Feel. Zespół założony w 2017 roku przez nastolatków z Lublina mocno rozwinął skrzydła. Porusza się w stylistyce rocka alternatywnego, a także indie.

– Bardzo jest nam miło, że możemy tutaj być. Świetnie nam minął dzień i mam nadzieję, że przekażemy dużo dobrej energii prze kolejnym wykonawcą – zwrócił się do obecnych wokalista zespołu Daniel Goral. Młodzi sympatycy formacji usłyszeli znane z anteny Radia Eska kompozycje, w tym m.in. „Wieloryby”, „Taki zły świat”, „Ti – nder”, „Melancholia”, „Tokyo”, „Aesthetic Love” czy „Domino”.

Koncert przyciągnął sporą rzeszę melomanów, ale prawdziwe tłumy pojawiły się tuz przed występem głównej gwiazdy wieczoru – zespołu Zakopower.

– Jest mi niezmiernie miło, że po 15 latach możemy ponownie zagrać w Jaśle. Zespół Zakopower w swojej twórczości zawsze odwoływał i odwołuje się do korzeni, czyli do miejsca z którego pochodzimy, a w naszym przypadku jest to Podhale. Moi drodzy, wierzymy głęboko, że nasza muzyka wywoła u państwa pozytywne emocje, uśmiech i zadowolenie, za co serdecznie dziękujemy. Przy okazji chcielibyśmy dzisiaj zagrać utwory z naszej nowej płyty „Widzialne I Niewidzialne”– powitał przybyłych lider zespołu, Sebastian Karpiel – Bułecka.

Fani zespołu usłyszeli pochodzące z nowego albumu kompozycje „Widzialnie i niewidzialne”, „Chwila”, „Szczęście”, czy „Idę dalej”. Nie zabrakło także największych hitów z którymi kojarzony jest Zakopower: „Boso”, „Bóg wie gdzie”. „Na siedem”, „Kiebyś Ty…”, „Tak że tak”, „Drugie pół” czy „Tak ma być”. Nie obyło się bez bisów. Publiczność usłyszała „W dzikie wino zaplątani” z repertuaru Marka Grechuty i zespołu Anawa, a także ponownie „Boso” i „Kiebyś Ty…”.

– Dziękuję państwu za obecność. Wychowankowie Jasielskiego Domu Kultury, którzy wystąpili na tej scenie to zaledwie namiastka tego, co JDK robi. Wczoraj mogliśmy obserwować wielu młodych artystów, którzy podczas koncertu na zakończenie sezonu artystycznego Jasielskiego Domu Kultury, zaprezentowali swoje umiejętności. Kto nie był na tym koncercie, niech żałuje. Oczywiście potem Ikarus Feel i Zakopower. Kiedy w 2008 roku gościliśmy ich na tej scenie, wszyscy tańczyli i śpiewali. Zapraszam na kolejne Dni Jasła. Rok minie bardzo szybko. Przed nami wakacje, więc życzę wszystkim udanego wypoczynku – zwrócił się do mieszkańców, burmistrz Jasła, Ryszard Pabian.

Wydarzenie brawurowo poprowadził prezenter Radia Eska – Michał Hanczak.

Patronat medialny nad imprezą objęli Radio Eska i Super Express. Partnerem wydarzenia byli Unimot – Polska Multienergetyczna Grupa Kapitałowa zarządzająca siecią stacji paliw AVIA, Promotor – United Entertainment, natomiast partnerem motoryzacyjnym – Toyota Jasło.

Organizatorami Dni Jasła byli Miasto Jaslo i Jasielski Dom Kultury.

pch

FOT. PCH/MD