Na starym jarmarku

W minioną środę, 7 lipca, osiedle Kopernika zamieniło się w magiczny port. Gry zręcznościowe i logiczne, pokazy cyrkowe i magiczne sztuczki przyciągnęły na teren przedszkola nr 6 sporą grupę dzieci, rodziców i dziadków. Przez cztery godziny bawił ich krakowski Teatr Wagabunda oraz Jasielski  Dom Kultury.

Na placu zostały ustawione zabawki i urządzenia, wzorowane na starych jarmarkach. Wśród nich znalazły się: minigolf, piłkarzyki na magnesach, grawitacyjne kółko – krzyżyk, stara waga, pentagon, wiszące labirynty, rowery do trenowania, peryskop, bębny oraz duże warcaby, gdzie pionkami były stare dekle od słoików, przesuwane bambusowymi  kijami. Podobnie, jak dzień wcześniej w Żółkowie, tak i tu wszyscy bardzo dobrze się bawili, zwłaszcza podczas pokazów clowna i mima. Tradycyjnie było także malowanie farbami na folii oraz kolorowanie rysowanek.

Wakacyjne Spotkania Artystyczne współfinansowane są ze środków Miasta Jasła w ramach kampanii „Postaw na rodzinę” z Miejskiego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych oraz Przeciwdziałania Narkomanii.

kp